niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
06-05-2011 10:00, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1741 razy

Judo - na podium w Białymstoku i Lignano

W Białymstoku walczyli judocy w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2011 w sportach halowych. Na matach Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych po eliminacjach regionalnych walczyło 222 zawodników i 148 zawodniczek z 86 klubów 15 województw.

Pomorscy reprezentanci zaznaczyli swoją obecność zdobyciem medali i miejsc punktowanych. Jako reprezentacja województwa pomorskiego młodzi judocy wywalczyli brązowy medal za śląskim i mazowieckim. W klasyfikacji klubowej czołowe miejsca także zajęli judocy z pomorza.

7. Izabela Rozkwitalska (SGKS Wybrzeże Gdańsk) 57 kg

W miniony weekend Jakub Zarzeczny z SGKS Wybrzeże Gdańsk w składzie reprezentacji Polski walczył w Pucharze Europy juniorów i juniorek w Ligano we Włoszech. Start może uznać za udany - w wadze 90 kg wyprzedził 34 konkurentów i wygrał wagę. Jako jedyny ze wszystkich zwycięzców pięć walk wygrał przez ippon (przed czasem). Warto przypomnieć, że Jakub Zarzeczny wygrał XIV OOM w Głogowie w 2008 r i został nagrodzony Pucharem Przewodniczącego PKOl jako najlepszy zawodnik turnieju.

W Lignano z pozostałych polskich reprezentantów pierwsze miejsce zajął Damian Szwarnowiecki (66 kg - KS Gwardia Warszawa). Trzecie miejsca zajęli Monika Rycak (70 kg - GKS Czarni Bytom), Kamila Wasek (+78 kg - MKS Juwenia Wrocław) i Piotr Płoński (73 kg - KS Gwardia Wrocław).

Żródło: Michał Kaczmarek