wtorek, 30 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian
29-03-2011 10:32, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1377 razy

II Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w Kaszubskiej "Baśce"

Dnia 27 marca w Gminnym Domu Kultury w Lini po raz drugi odbyły się Otwarte Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa woj. Pomorskiego LZS w Kaszubską "Baśkę".

Dokładnie o godz. 12:00 główny organizator imprezy dyrektor GDK w Lini, a zarazem Członek prezydium PZLZS w Gdańsku Jan Trofimowicz powitał wszystkich przybyłych zawodników i zawodniczki. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Maciej Kowalczyk wraz z Łukaszem Jabłońskim Wójtem gm. Linia i Czesławem Hinz Przewodniczącym Rady gm. Linia.

System rozgrywek składał się z dwóch turniejów klasyfikacyjnych po 80 rozdań każdy. W przerwie między turniejami wszyscy zawodnicy otrzymali ciepły posiłek regeneracyjny przygotowany przez organizatora. Ponadto każdy z 96 zawodników otrzymał pamiątkowe medale za udział w mistrzostwach, a także po talii kart promujących gminę Linia.

Zawody przebiegały w przyjaznej, radosnej atmosferze, uczestnicy podkreślali profesjonalizm przygotowania rozgrywek.

Po podliczeniu wszystkich wyników, w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył zdobywając 354 pkt Ignacy Błaszkowski reprezentujący drużynę z Kartuz. Zdobył tym samym główny laur zawodów - Puchar dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Macieja Kowalczuka. Drugie miejsce z wynikiem 341 pkt i Puchar Prezesa PZ LZS w Gdańsku Bogdana Dombrowskiego zdobył Franciszek Kowalczyk z Luzina. Trzecie miejsce i Puchar Starosty Powiatu Wejherowskiego Józefa Reszke zdobywając 335 pkt zajął Henryk Leyk z Lęborka. Czwarte miejsce i Puchar Wójta Gminy Linia, Łukasza Jabłońskiego (333 pkt) zdobył Stanisław Potrykus z Jeleńskiej Huty. Piąte miejsce przypadło w udziale Zenonowi Hinca z Lini, który zdobył 328 pkt, otrzymał on Puchar Prezesa ZKP Łukasza Grzędzickiego. Szóste miejsce zajęła Urszula Olszewska z Lewinka (gm. Linia, 268 pkt) - otrzymała Puchar Przewodniczącego rady gm. Linia Czesława Hinz. Pani Urszula otrzymała także Puchar dla Najlepszej Zawodniczki tegorocznego Turnieju.

W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zwyciężyła reprezentacja Kębłowa (gm. Luzino), która zdobyła aż 817 pkt. Kębłowo otrzymało także duży Puchar ufundowany przez Radę Wojewódzką LZS w Gdańsku. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Kartuz (765 pkt), "Sami Swoi Szemud" (735 pkt) oraz  Linia II (659 pkt). Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a drużyny za miejsca I-III dodatkowo komplety pięknych medali.

Puchar dla Najstarszego Zawodnika ufundowany przez Dyrektora GDK w Lini trafił do 81-letniego Edmunda Marszały z Donimierza.

W końcowej klasyfikacji sklasyfikowano 96 zawodników w tym 19 drużyn z terenu całych Kaszub. Cieszy fakt, że na zawody do Lini dotarła liczna grupa reprezentująca tereny Kociewia, głównie z gm. Gniew i okolic.

Organizatorami zawodów byli: Urząd Marszałkowski w Gdańsku, Urząd Gminy w Lini, Gminny Dom Kultury w Lini, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, a także Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku. Główny patronat nad imprezą objął Maciej Kowalczuk z-ca dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Żródło: Paulina Bigus