sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
08-03-2011 19:40, dodał: Anton93 czytano: 2112 razy

Gdynianie ponownie lepsi od Borowiaka

W minioną sobotę czerscy szczypiorniści rozegrali rewanżowe spotkanie o miejsca 5-6 w ramach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych.. Zawodnikom Borowiaka nie udało się odrobić strat z pierwszego spotkania i ponownie musieli uznać wyższość UKS KAR-DO Gdynia, przegrywając 32:28 (16:12).

Początek meczu był wyrównany, ale w 17 minucie gospodarze uzyskali trzybramkową przewagę, którą bezpiecznie utrzymali do przerwy. W drugiej części gry czerszczanie grali już bez wyraźnych przestojów i pozwoliło to na prowadzenie równej gry z gdynianami. W 57 minucie było już tylko 27:25, ale szczypiorniści UKS Gdynia po raz kolejny wyprowadzili kilka skutecznych ataków na bramkę Borowiaka i wynik był już nie do odrobienia. Drugą połowę czerszczanie zremisowali 16:16, ale cały mecz przegrali 32:28. Najskuteczniejszym graczem Borowiaka został ponownie jak w pierwszym meczu Kewin Gradowski (6 bramek).

W końcowej tabeli ligi podopieczni Marcia Lindy uplasowali się na dobrej 6 pozycji, a w walce o pierwsze miejsce największe szanse mają ekipy Samboru Tczew i Conrada Gdańsk.

Borowiak Czersk: Patryk Klunder(br.), Karol Fidurski(3), Robert Lenz(2), Michał Hrynewka(1), Marek Grzelak(1), Karol Adamczyk, Kamil Landowski, Jakub Pstrąg(4), Dawid Chabowski(2), Piotr Karczyński(5), Kewin Gradowski(6), Dominik Szarafin(3), Sebastian Pstrąg(1), Dawid Fierek, Wojciech Witkowski. Trener: Marcin Linda.

Żródło: Waldek Ossowski