niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
23-02-2011 22:39, dodał: Anton93 czytano: 3131 razy

Borowiak Czersk uległ KAR-DO Gdynia

W środę 16 lutego na Hali im. Romana Bruskiego w Czersku młodzi szczypiorniści Borowiaka w walce o miejsca 5-6 Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych podejmowali drużynę UKS KAR-DO Gdynia. Czerszczanie musieli uznać wyższość gości, którzy wygrali 27:24 (14:10).

W pierwszych 20 minutach spotkania mecz był niezwykle wyrównany, jednak w końcówce pierwszej części gry goście odskoczyli na 4 bramki różnicy. Tuż po przerwie czerscy szczypiorniści zabrali się do odrabiania strat. W niespełna 7 minut podopieczni Marcina Lindy zbliżyli się do gdynian tylko na 1 bramkę. Niestety goście ponownie wypracowali sobie dość bezpieczną przewagę i w 18 minucie było już 18:22. W końcówce spotkania czerszczanie zniwelowali przewagę do 2 bramek, jednak zabrakło czasu, aby dogonić rywali, a mecz zakończył się wynikiem 24:27.

Najskuteczniejszym graczem Borowiaka został Kewin Gradowski (6 bramek). Pozytywnym punktem meczu była wysoka skuteczność z rzutów karnych, gdyż na 6 podyktowanych, czerszczanie trafiali aż pięciokrotnie. Obie drużyny czeka jeszcze rewanżowe spotkanie, które zostanie rozegrany w Gdyni.

Borowiak Czersk: Patryk Klunder(br.), Karol Fidurski(1), Robert Lenz(5), Michał Hrynewka(1), Kamil Landowski, Jakub Pstrąg, Dawid Chabowski(5), Piotr Karczyński(4), Kewin Gradowski(6), Dominik Szarafin(1), Sebastian Pstrąg(1), Dawid Fierek, Wojciech Witkowski. Trener: Marcin Linda.

Żródło: Waldek Ossowski