poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
23-11-2010 14:38, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1304 razy

Judo - medale na finiszu sezonu

Z medalami kończą tegoroczne mistrzowskie międzynarodowe starty reprezentanci Pomorza w judo..

W Skopje na Mistrzostwach Europy Młodzieży do lat 23 w 14 osobowej reprezentacji kraju walczyło pięcioro przedstawicieli Pomorza. W mistrzostwach startowali reprezentanci 40 państw. Start naszych judoków był najlepszym w roku bieżącym na turniejach mistrzowskich, do kraju przywieźli trzy srebrne medale, jeden brązowy, jedno piąte i dwa siódme miejsca.

Dwa srebrne medale przywiozą do Gdańska: Daria Pogorzelec (78 kg - SGKS Wybrzeże Gdańsk), która w finale uległa mistrzyni Europy seniorek Abigeil Joo (Węgry) oraz Tomasz Domański (100 kg - AZS AWFiS Gdańsk), który musiał uznać wyższość Dino Pfeiffera (Niemcy) w swojej finałowej walce. Tomasz Tałach (+100 kg - SGKS Wybrzeże Gdańsk) wywalczył piąte miejsce. Hanna Las (70 kg - AWFiS Gdańsk) i Joanna Jaworska (+78 kg - AWFiS Gdańsk) przegrały swoje walki w eliminacjach z przyszłymi mistrzyniami Europy.

Trzeci srebrny medal dla Polski wywalczyła Marta Kubań (52 kg - Gwardia Warszawa). Brązowy medal zdobył Tomasz Kowalski (66 kg - AZS Opole).

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli reprezentanci Niemiec (4 złote medale, 2 srebrne, 1 brązowy, po jednym 5 i 7 miejscu) przed Rosją i Węgrami. Polska reprezentacja zajęła 10 miejsce.

Po punkty potrzebne w rankingu klasyfikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Londynie udała się Daria Pogorzelec, prosto ze Skopje na Puchar Świata do Abu Dhabi. Spotka się tam z jeszcze jedną gdańszczanką - Zuzanną Pawlikowską (AZS AWFiS Gdańsk), reprezentantką Polski w wadze do 52 kg.

Młodzi Pomorscy judocy i judoczki starają się brać przykład ze starszych. Walcząc w Pucharze Polski Młodzików powrócili z Poznania z medalami i miejscami punktowanymi. W turnieju walczyło ogółem 93 młodziczek i 236 młodzików.

Miejsca punktowane Pomorskich reprezentantów
Młodziczki
36 kg
2 m. Michalina Malec (UKS Galeon Gdynia)
44 kg
5 m. Aleksandra Młyńska (STS Gryf 3 Słupsk)
57 kg
3 m. Izabela Rozkwitalska (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
70 kg
2 m. Anna Isenko (AZS AWFiS Gdańsk)

Młodzicy
42 kg
1 m. Tomasz Błoński (STS Gryf 3 Słupsk)
3 m. Dominik Miara (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
3 m. Mateusz Winiarczyk (UKS Piast Wrzeście)
46 kg
1 m. Artur Błoński (STS Gryf 3 Słupsk)
50 kg
3 m. Szymon Jasiński (UKS Galeon Gdynia)
3 m. Tomasz Stańczyk (AZS AWFiS Gdańsk)
60 kg
3 m. Jakub Rosłonowski (UKS Galeon Gdynia)
73 kg
5 m. Szymon Śliwa (STS Gryf 3 Słupsk)
81 kg
3 m. Arkadiusz Matlakowski (STS Gryf 3 Słupsk)
5 m. Sławomir Żernakow (UKS Galeon Gdynia)

Kolejne regionalne turnieje w najbliższy weekend w Sali Judo Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej RP Gdynia Oksywie.

Żródło: Michał Kaczmarek

• 3
M.K.[niezalogowany-83.238.118.9] 2010-12-10 10:52:43
PP Poznań młodzików waga 46 kg 1 m. wywalczył Artur Babiński /S GKS Wybrzeże/, wygrał 5 walk, w wadze startowało 32 zawodników. a nie Artur Błoński.