poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
19-10-2010 14:19, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1514 razy

Młodzieżowi mistrzowie judo

W Lubaniu k. Poznania odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 22 w judo, w których startowało 104 zawodników i 76 zawodniczek.. Był to ostatni turniej brany do punktacji klubów, gmin, powiatów i województw w ministerialnym Systemie Sportu Młodzieżowego w 2010 r.

Trzy tygodnie po mistrzostwach Polski seniorek i seniorów w Koszalinie, reprezentanci Trójmiasta ponownie stawali na podium. Ponownie lepiej walczyły panie. W wadze 78 kg zajęły trzy miejsca na podium - na najwyższym stopniu stanęła Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk), niżej Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk) a najniżej Maria Małyjasiak (UKS Opty Gdynia).

Tytuły mistrzowskie wywalczyły jeszcze w wadze 70 kg Hanna Las (AZS AWFiS Gdańsk), +78 kg Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk). Wśród panów - 100 kg Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk) oraz + 100 kg Michał Rosa (WKS Flota Gdynia). Na najniższym stopniu podium stanęli 81 kg Błażej Mielcarek (AZS AWFiS Gdańsk), 90 kg Kamil Kozłowski (AZS AWFiS Gdańsk). Punktowane piąte miejsca obok podium zajęli: 48 kg Wiktoria Szypowicz (AZS AWFiS Gdańsk), 63 kg Magda Przybysz (UKS Opty Gdynia), 90 kg Robert Zalewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

W najbliższy weekend w Agadirze (Maroko) walczyć będą juniorzy o tytuły mistrzów świata. Wśród reprezentantów Polski są także Pomorzanie: Zuzanna Pawlikowska 52 kg (AZS AWFiS Gdańsk), Halima Mohamed-Seghir 63kg (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Karolina Tałach 70 kg (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Jakub Zarzeczny 90 kg (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Tomasz Tałach 100 kg (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Damian Nasiadko +100 kg (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Żródło: Michał Kaczmarek