sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
09-02-2010 14:55, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1242 razy

Pierwsze zwycięstwo "Baśkarzy" z Łebcza

7 lutego w Połczynie odbył się XI turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 112 zawodników (w tym 4 kobiety) z dziewiętnastu drużyn. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Józef Dettlaff z drużyny Iskra Połczyno z wynikiem +443 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Putkowski (FOX Gdynia), który uzyskał +275 punktów, natomiast trzecią lokatę zajął Józef Prena (OSP Łebcz) z rezultatem +266 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Kazimierz Tarnowski (Sokół Strzelno), Kazimierz Labuda (Strzecha Starzyno) i Bolesław Jaszke (Huragan Smolno).
Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Gertruda Wittbrodt (OSP Łebcz), która zajęła 17 miejsce w klasyfikacji ogólnej i zgromadziła 131 punktów.
Drużynowo zwyciężyła drużyna OSP Łebcz (+606 pkt) przed Iskrą Połczyno (+594 pkt), Strzechą Starzyno (+487 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: OSP Leśniewo (+428 pkt), OSP Mrzezino (384 pkt) oraz Kaszubska Baśka Puck (+340 pkt)
Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Dodatkowo sołtys wsi Połczyno nagrodził okazałymi pucharami: najlepszego zawodnika swojej wioski, którym został Edmund Wyrwał, najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju.
Po jedenastu turniejach liderem pozostał Bogdan Semmerling (459 pkt) z Pumy Darżlubie, który wyprzedza Kazimierza Kwidzińskiego (327 pkt) z Kłosa Werblinia oraz Antoniego Goyka (319 pkt) z drużyny Emeryci Mrzezino. Dalsze miejsca zajmują Marian Lewicki (OSP Gnieżdżewo), Tadeusz Kański (Mercedes Żelistrzewo), Henryk Radtke (Kłos Werblinia), Marian Matysiak, Waldemar Zduńczyk (obaj FOX Gdynia), Andrzej Szlas i Andrzej Szczypior (obaj Rekowianie Rekowo).
W klasyfikacji drużynowej liderem pozostała drużyna FOX Gdynia, która wyprzeda drużynę Puma Darżlubie oraz ekipę Rekowianie Rekowo. Dalsze miejsca zajmują: OSP Gnieżdżewo, Emeryci Mrzezino i Kłos Werblinia.
Następny turniej odbędzie się 20 lutego o godzinie 17 00 w Wiejskim Klubie Kultury w Smolnie.

Żródło: Henryk Radtke