sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
16-12-2009 00:01, dodał: Maciej Deling czytano: 1044 razy

Sukces De La Salle Gdańsk w turnieju Katarzynka Cup

Wielkim sukcesem naszych młodych zawodników zakończył się w Działdowie Turniej Mini Koszykówce. Zawodnicy De La SALLE zajęli bardzo dobre II miejsce ulegając tylko gospodarzom UKS Trójce Działdowo. Ale zacznijmy od początku…
W piątek wieczorem w pierwszym meczu nasi zawodnicy pokonali UKS Jar Elbląg 44-8. W sobotę rozegraliśmy dwa spotkania. Rano pokonaliśmy UKS Trójkę Nidzice 38-10. Popołudniu rozegraliśmy jak się później okazało mecz o pierwsze miejsce. Przeciwnikiem naszym byli gospodarze. Przy pełnych trybunach nasi zawodnicy nie wytrzymali psychicznie trudów tego meczu, popełniając sporo prostych błędów i przegrywając znacznie to spotkanie 35-12.

W niedziele o 7 rano pokonaliśmy zespół z Żyrardowa 41-30. Na zakończenie turnieju zagraliśmy z Sokołem Działdowo, był to mecz decydujący o drugim miejscu w turnieju. O pierwszych dwóch kwartach nasi chłopcy chcieliby jak najszybciej zapomnieć, wiele rzutów było niecelnych co spowodowało ze do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 9-12. Trzecia i czwarta kwarta to popis agresywnej zespołowej obrony co spowodowało, że zespół z Działdowa zdobył tylko 4 punkty !!! a nasi zawodnicy 24 punkty.
Wynik końcowy to 33-16 i II miejsce w turnieju stało się faktem.

Na zakończeniu turnieju nagrody indywidualne otrzymali Jan Janukowicz – najlepszy rozgrywający turnieju, Dariusz Jankowski – zawodnik ALL-Stars (obrońca), Jacek Waluś – najlepszy zawodnik zespołu.
Warto wspomnieć, że gdyby nie trud całego zespołu to nie byłoby tych wspaniałych nagród dla naszego zespołu. Ponadto cieszy nas, że chłopcy którzy pierwszy raz byli na zawodach nie przestraszyli się i zdobywali punkty - Juliusz Maciański, Piotr Kamiński, Andrzej Wojsław, Patryk Szczepański.
Cały zespół zasłużył na ten sukces jest tym bardziej cenniejszy ze jest on tylko przetarciem przed zbliżającą się Ligą Zuchów.