niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
07-12-2009 23:38, dodał: Maciej Deling czytano: 1407 razy

Mistrzostwa Polski w karate uniwersalnym

W dniu 6 grudnia w Suszu (woj. warmińsko-mazurskie) odbyły się Mistrzostwa Polski dzieci, kadetów, młodzików i seniorów w karate uniwersalnym Polskiej Federacji All Style Karate. Klub „Fight Zone” na ten turniej wystawił 13-osobową Reprezentację składającą się z sekcji dziecięcej
z Wejherowa i Luzina. W skład weszła także dwójka seniorów, która oprócz semi kontaktu, rywalizowała również w walce ciągłej light kontakt.
Na 13 zawodników wywalczyliśmy 8 medali Mistrzostw Polski, zajmując w klasyfikacji Drużyn 6 miejsce.

Kobieli Seweryna – kat. do 40 kg dzieci ;

Pozostali zawodnicy walczyli do końca dzielnie i odpadli po wyrównanych walkach:
Filip Stark, Aleksander Dąbrowicz, Mikołaj i Radek Sałata, Kamil Bank.

Cieszy postawa dziewczynek w kat. do 35 kg. Ta kategoria została zdominowana przez utalentowane dziewczyny: Kornelię, Weronikę i Zuzię, które finałowe walki rozstrzygały już pomiędzy sobą (mimo, że w tej kategorii rywalizowało 15 zawodniczek) a w pierwszych walkach pewnie pokonały przeciwniczki z innych Klubów. Warto dodać, że finał pomiędzy Kornelią a Weroniką był niezwykle wyrównany i rozstrzygnął się dopiero po 1-minutowej dogrywce. Świadczy to o wysokim poziomie wyszkolenia obu zawodniczek, które prezentują równą formę przez cały rok. W maju Kornelia wywalczyła brąz, z kolei Weronika złoto na podobnych Mistrzostwach.
Organizatorem turnieju byli: „Piechotka Team” Zalewo oraz Burmistrz Miasta Susz, Polska Federacja All Style Karate.

Na tych zawodach skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na dzieciach. Dużym wsparciem dla najmłodszych była obecność silnej grupy rodziców, którzy gorąco dopingowali wszystkich zawodników.
Podziękowania należą się firmie „ELSTARK” z Kębłowa, która ufundowała dojazd i powrót sekcji dziecięcej z Luzina.

Żródło: Fight Zone