niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
19-11-2009 20:38, dodał: Maciej Deling czytano: 1516 razy

XII Mistrzostwa Europy Weteranów w Wyciskaniu Leżąc

XII Mistrzostwa Europy Weteranów w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się w La Luviere w Belgii w dniach 22-24 października 2009r. należy zaliczyć do bardzo udanych dla naszych reprezentantów. Zdobyliśmy w sumie cztery medale, w tym trzy złote, jeden brązowy oraz dwa czwarte miejsca startując w sześcioosobowym składzie.
Trzeci złoty medal zdobył Wojciech Grabowski z MOKSiR Jastarnia startujący w kat. wag.100kg w drugiej grupie wiekowej weteranów zwyciężając  po zaciętej walce z zawodnikiem z Czech Marsikiem Lubosem. Nasz zawodnik na wadze zgłosił 215kg a przeciwnik 220kg. Po rozgrzewce  zmiana  podejście u naszego zawodnika na 222,5kg. Niestety Czech i nasz zawodnik nie zaliczają pierwszych podejść. Obaj zawodnicy powtarzają i zaliczają zadysponowane ciężary w drugim podejściu. Nasz zawodnik będąc zawodnikiem cięższym w trzecim podejściu zgłasza 227,5kg a przeciwnik 225kg. Tym razem podejścia zawodników nie zostały zaliczone i tytuł Mistrza Europy zdobył  reprezentant Polski.

Czwarte miejsce w kat. wag. 67,5kg w drugiej grupie weteranów zdobył Henryk Hintzke z UKS Blizy Władysławowo. Po zaliczeniu 140kg w pierwszym podejściu dwa następne podejścia do 145kg dające naszemu zawodnikowi brązowy medal niestety nie zostały zaliczone przez sędziów.

Drużynowo niespodziewanie w drugiej grupie weteranów ( 50-59 lat), w której startowało tylko pięciu naszych zawodników( dwóch zgłoszonych zrezygnowało ze startu ) zajęliśmy trzecie miejsce w Europie zdobywając  46 punktów wśród piętnastu startujących drużyn.

Dziękuje wszystkim startującym zawodnikom za godne reprezentowanie naszego kraju na Mistrzostwach Europy.

Żródło: powerlifting.pl