wtorek, 14 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Koryna, Bonifacy, Maciej, Wiktor, Dobiesław, Ampeliusz, Fenenna
06-11-2008 22:05, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 898 razy

Paweł Osmański został Mistrzem Europy Juniorów we florecie!!!

Paweł Osmański został Mistrzem Europy Juniorów we florecie!!! Zawodnik klubu Sietom AZS-AWFiS Gdańsk sięgnął po złoto pokonując po dramatycznym pojedynku Tomasso Lariego z Włoch. Trener "Osmana" - Łukasz Szymański - na pewno nabawił się dzisiaj kilku siwych włosów, szczególnie wtedy, gdy jego podopieczny prowadząc w finale 14:11 pozwolił Włochowi doprowadzić do remisu. Zrobiło się 14:14 i o mistrzowskim tytule decydowało jedno trafienie... Na szczęście zadał je słynący z dużej odporności psychicznej gdańszczanin i to on stanął na najwyższym stopniu podium!!! Drogę do złotego medalu absolwent gdańskiej "Kuźni talentów", czyli ZKPiG nr 26 w Gdańsku rozpoczął od zwycięstwa w 1/32 finału nad Serbem Vladimirem Petroviciem 9:1. Następnie gładko pokonał Duńczyka Christiana Femoe 15:6, by w kolejnej rundzie równie łatwo rozprawić się z Rhysem Melią z Wielkiej Brytanii 15:9. W ćwierćfinale gdańszczanin po wyrównanym pojedynku pokonał innego Polaka - Macieja Włoska z Budowlanych Toruń. Półfinałowy pojedynek był o niebo łatwiejszy. Grek Kontochristopoulos nie stawił Osmańskiemu większego oporu ulegając mu 5:15. Warto jeszcze wrócić na chwilę do ćwierćfinałowego przeciwnika naszego złotego medalisty. Maciej Włosek, mimo że najmłodszy w polskiej ekipie, walczył dziś bez kompleksów. Jego 6 miejsce w turnieju należy również traktować jako wielki sukces.

Wyniki:

Ćwierćfinały:
Paweł Osmański (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) - Maciej Włosek (Budowlani Toruń) 10:7
Tommaso Lari (Włochy) - Marius Braun (Niemcy) 15:12 Nicolaos Kontochristopoulos (Grecja) - Tobia Biondo (Włochy) 15:9

Kolejność:
1. Paweł Osmański (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
2. Tommaso Lari (Włochy)
3. Nicolaos Kontochristopoulos (Grecja) i Timur Arsłanow (Rosja)
5. Marius Braun (Niemcy)
6. Maciej Włosek (Budowlani Toruń)
7. Rościsław Herstyk (Ukraina)
8. Tobia Biondo (Włochy)
.............................................................
13. Antoni Barczuk
38. Bartosz Łukowski (obaj AZS-AWF Warszawa)

Barczuk - Tobia Biondo (Włochy) 9:15

Jutro, tj. 5 listopada na plansze ponownie wyjdą florecistki, które rozegrają zawody drużynowe. Turniej drużynowy we florecie mężczyzn odbędzie się zaś w piątek, 7 listopada.