środa, 1 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Filip, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub
25-05-2008 00:38, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1420 razy

Mistrzostwa Polski juniorów starszych i seniorów w pływaniu w płetwach

W dniach 17-18 maja odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów starszych i seniorów w pływaniu szybkim w płetwach. Pływalnia "Słowianka" w Gorzowie Wlkp. gościła najlepszych zawodników z całego kraju. Ekipa "Delfina" Jastarnia wystawiła 12 zawodników z czego udało się utworzyć 3 sztafety (dwie żeńskie i jedną męską).

"Delfin" wywalczył 12 medali, 9 indywidualnie i 3 w sztafecie. Najwięcej medali, bo aż 6 zdobyła Aleksandra Struk (1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy). Agata Struck zajęła 3 miejsce w konkurencji 1500m. po powierzchni. Mariusz Struck zdobył również brązowy medal w konkurencji 200m. bi-fins.
Do dorobku ekipy z Jastarni dołożył się Jakub Górski z brązowym medalem na dystansie 800m. po powierzchni. Sztafeta żeńska kategorii C Delfin Jastarnia zdobyła 1 srebrny i 2 brązowe medale.
Jeden brązowy na dystansie 4x100m. po powierzchni i srebrny oraz brązowy na dystansie 4x200m po powierzchni. Skład sztafety: Anna Zieniewicz, Drąg Adrianna, Struk Aleksandra, Struck Agata.

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie Polskiego Związku Płetwonurkowania.

Najbliższe zawody to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Poznaniu, które odbędą się w dniach 6-7 czerwca. A już teraz zapraszamy na Mistrzostwa Polski Długodystansowe, które będą się odbywały 3 rok z rzędy w Juracie 21-22 czerwca.