poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
28-04-2008 22:52, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1444 razy

KS Łączpol Gdynia - Piotrkovia Piotrków Trybunalski 25 : 30

Po zakończeniu sezonu zasadniczego beniaminek Ekstraklasy piłki ręcznej kobiet Łączpol zajmował wysokie trzecie miejsce. Drogę do półfinałów zamknęły gdyniankom dwie przegrane z AZS Politechniką Koszalin. W walce o 5-8 miejsce przed tygodniem łączpolanki uległy w Piotrkowie Trybunalskim 25: 34 . W niedzielę 27 kwietnia w Rumi gospodynie musiały koniecznie odrobić aż 10 bramek , aby liczyć się w dalszej walce o 5 miejsce. Piotrkovia nie dała jednak na to najmniejszych szans i tym samym Łączpol ponownie przegrał 25:30. Od pierwszego gwizdka przyjezdne narzuciły duże tępo gry, zespoły grały bardzo ostro, ale mimo to w 9 minucie było tylko 1:3. Gospodynie nie potrafiły wykorzystać kilku rzutów karnych i stuprocentowych okazji do zdobycia bramek. Statystyka I połowy : 10min. 2:5, 12 min. 3:5, 14 min. 3:7, 17 min. 4:7 i 4:8, 18 min.5:8, 19 min 6:8, 20 min. 6:9 i 7:9, 21 min. 8:10, 22 min. 9:12, 25 min. 9:13, 27 min. 11:14, 28 min 12:14.Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ zmianie, a gospodynie miały do odrobienia aż dwanaście bramek. Bardzo dobrze w tym okresie gry spisywała się bramkarka piotrkowianek Skura. Na samym początku drugiej połowy tracimy kolejną bramkę i jest 12:15. Minutę później Karolina Sulżycka zamienia na bramkę rzut karny 13: 15. Po utracie kolejnego gola po zespołowej akcji ta sama zawodniczka strzela kolejną bramkę na 14:16 ,ale potem tracimy kolejno dwa punkty i jest 14:18. Gospodynie walczą Monika Andrzejewska zdobywa gola na 16:18 , goście nie pozostają dłużni i nasza bramkarka dwukrotnie jest zmuszona wyjmować piłkę z siatki 16:20. W 40 minucie spotkania Sulżyckiej nie udało się wykorzystać rzutu karnego. Na wynik 17 : 21 wyprowadza nas Marta Szerejka. Do ciekawej sytuacji doszło, kiedy naszej bramkarce Paulinie Góreckiej udało się strzelić bramkę piotrkowiankom na 18:22 ( lob ). Potem wynik zmieniał się kolejno: 18:23, 18:24,18:25, 20:27, 21:27 Sulżycka 6 bramka, 22:27 Stachowska karny, 22:28 Stachowska karny, 23:28,24:28, 24:29, 24:30, 25:30.
O siódme miejsce w tabeli Łączpol zmierzy się ze Zgodą Ruda Śląska.

Skład Łączpolu: Shyverska-Górecka 1, Aleksandrowicz, Sulżycka 6, Stachowska 5 , Sott 3, Andrzejewska 6, Szerejka 1, Szabała 1, Zawadzka 2.

KS ŁĄCZPOL GDYNIA – PIOTRKOVIA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 25 : 30 ( 12 : 14 )
Rumia 27.04.08

Opracowanie testu : Andrzej Patro – Źródła : SportoweFakty.pl, KS Łączpol Gdynia i źródła własne.