poniedziałek, 20 maja 2024 Imieniny obchodzą: Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
01-04-2008 00:01, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 634 razy

Chodziarze z Redy rozpoczęli sezon startowy 2008

Trzy starty w marcu maja już za sobą chodziarze z Redy.
W Grudziądzu podczas halowych mistrzostw Polski weteranów, które odbyły się 1 marca po kolejne tytuły mistrzowskie sięgnęli Janina i Mirosław Łuniewscy. Dystans 3000 m Janina Łuniewska pokonała w czasie 16:19.89 a jej mąż Mirosław zwyciężył z rezultatem 14:56.54.
Z udziałem 3625 zawodników z 59 krajów w dniach 17-22 marca we francuskim mieście Clermont-Ferrand odbyły się halowe mistrzostwa świata weteranów w lekkiej atletyce. Chodziarze mieli do pokonania dystans 3000 m. Czwartą zawodniczką globu w kategorii wiekowej W-45 została Janina Łuniewska z wynikiem 16:21.46. Mirosław Łuniewski zajął siódme miejsce w kategorii M-50 z czasem 14:55.28.
W ostatnią sobotę marca w słowackich Dudincach rozegrane zostały międzynarodowe zawody w chodzie sportowym w cyklu mityngów Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej. Na dystansie 20 km w kategorii zawodowców wystartował Mirosław Łuniewski, który w rywalizacji z młodszymi od siebie rywalami o trzydzieści lat zajął trzynaste miejsce z czasem 1:47:26. Do poprawienia rekordu Polski weteranów zabrakło zaledwie 24 sekund.
Osiągnięte sukcesy są dużą zasługą sponsora, którym jest właściciel Firmy Czesbud Reda. Bez jego pomocy wyjazdy zagraniczne redzkich zawodników byłyby niemożliwe.

INFO: Andrzej Byczkowski