czwartek, 16 maja 2024 Imieniny obchodzą: Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon
21-03-2008 11:34, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 952 razy

XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Teakwondo

14-16 marca w Ostródzie odbyły się XV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Teakwondo. Na starcie stanęło 387 zawodników z 31 klubów, oraz zawodnicy z Armenii i Irlandii.
Zawodnicy Klubu Kick Boxingu „MAXIMUS” sprawdzają się we wszystkich sportach walki gdzie zadawane są ciosy i kopnięcia. Klub ma wiele medali z kick boxingu, karate, a teraz do kolekcji doszły medale z Teakwondo.
I miejsce i tytuł Mistrza Polski seniorów w kategorii powyżej 185cm do swojej bogatej kolekcji dołożył Trener Piotr Kohnke który mając 34 lata poradził sobie z dużo młodszymi zawodnikami. Piotr kolejno pokonał w pierwszej walce przed czasem 12-2 Jacka Połom z AKT Udar Gdańsk, następnie 8 -5 Ariela Owsiany z JCSW Jastrzębia Zdrój, a finale 11-8 pokonał swojego klubowego kolegę Piotra Boruckiego.
II miejsce i tytuł Vice Mistrza Polski seniorów w kat. powyżej 185cm zdobył Piotr Borucki który w pierwszej walce pokonał Mistrza Świat Teakwondo Krzysztofa Wiśniewskiego z Orient Częstochowa, półfinale pokonał Piotra Sławińskiego z AKT Udar Gdańsk, a w finale uległ swojemu trenerowi 8-11 Piotrowi Kohnke.
III miejsce w kategorii juniorów do 175 cm zajął Kamil Labuda który w pierwszej walce pokonał Tomasza Jaśkiewicza z Orient Częstochowa , następnie pokonał Wiktora Sobieckiego z ŁTS Alien Łódź, w trzeciej walce pokonał Macieja Falińskiego z Ostródy w półfinale uległ Piotrowi Bujak z Orient Częstochowa, w piątej walce otrzecie miejsce pokonał Radosława Kowalskiego z ŁTS Alien Łódź. Trzeba dodać że 16-to letni Kamil rywalizował w kategorii juniorów do 18 lat gdzie starowało aż 34 zawodnik, a wynik świadczy o jego talencie.
Na wyróżnienie zasługuje Grzegorz Kwidzyński który wygrał 3 walki w kategorii do 72 kg w walce ciągłej odpadł po wyrównanej walce ćwierćfinałowej z faworytem gospodarzy. W opinii osób postronnych Grzegorz wygrał tą walkę, ale niestety gospodarzą ściany pomagają.
Podsumowując udział w mistrzostwach był dobry treningiem przed zbliżającymi się mistrzostwami w Kick Boxingu.