sobota, 11 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek
05-03-2008 08:50, dodał: Maciej Deling czytano: 1008 razy

Łączpol Gdynia - AZS Dablex Gdańsk 27:20

W derbach Pomorza pomiędzy Łączpolem Gdynia a AZS Dablex Gdańsk zwycięstwo odniosły nasze dzielne Gdynianki!!!!!
Pokonały lidera tabeli 27:20 ( 8:9). Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana. Obydwa zespoły postawiły trudne warunki i walka toczyła się punkt za punkt. Niski wynik do przerwy ukazuje, jak ciężko było się przebić przez obronę zarówno Dablexu, jak i Łączpolu.
Do szatni to Gdańszczanki schodziły z jedno bramkowym prowadzeniem 9:8. W drugiej części spotkania to Łączpol dyktował warunki. Dziewczyny grały bardzo mocno w obronie i bardzo pomagały grającej świetnie Salomiji Shyvierskiej.
Łączpol powoli budował przewagę i nawet wykluczenie Moniki Stachowskiej i Moniki Aleksandrowicz( obydwie dostały dwie minuty kary), nie wybiło Łączpolanek z rytmu gry. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół.

Od lewego skrzydła- KarolinaSulżycka, przez lewe rozegranie – Monika Aleksandrowicz, przez środek rozegrania – Kamila Całużyńska i Marta Szejerka, również przez prawą stronę – Monika Andrzejewska , Paulina Wasak , prawe skrzydło- Ania Szott oraz grająca na kole Monika Stachowska. Znakomicie spisała się również Salomija Shyvierska na bramce. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Przed nami ostatnie spotkanie z zespołem Jelfy Jelenia Góra. Oby nasze dziewczęta pokazały taką klasę jak w czasie dzisiejszego spotkania!

INFO: ks.laczpol.pl