niedziela, 12 maja 2024 Imieniny obchodzą: Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan
07-01-2008 10:47, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 994 razy

Łączpol Gdynia - MKS Słupia Słupsk 25:18 (15:12)

Po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej udziałem naszej reprezentacji w Mistrzostwach Świata piłkarki ręczne wznowiły rozgrywki. Zawodniczki Łączpolu Gdynia przebywały przed rozpoczęciem drugiej rundy na krótkim zgrupowaniu w Łapinie, a szóstego stycznia podjęły MKS Słupia Słupsk. Drużyna ze Słupska w dość dyskusyjny sposób znalazła się w szeregach ekstraklasy, bowiem awansowała z czwartego miejsca. Wyniki i tabela same mówią za siebie ( 0 zwycięstw, 0 remisów, 12 porażek ).
Ku zaskoczeniu zawodniczek i kibiców w pierwszej połowie Słupia stawiała twardy opór. Może spowodowane to było brakiem trenera Grzegorza Gościńskiego ( trener Kadry ) w okresie przygotowawczym? Brak skuteczności w pierwszej odsłonie odzwierciedla wynik. Gdynianki wygrały pierwszą połowę z zapasem zaledwie trzech bramek ( 15: 12 ).
Druga połowa należała jednak do gospodyń, które zagrały odważniej i skuteczniej. W 35 minucie spotkania Łączpol prowadził tylko trzema bramkami (16:13 ).
Przełomowa była czterdziesta minuta gdynianki doprowadziły do wyniku 18:14 , skoncentrowały się umiejętnie broniły i konsekwentnie atakowały zdobywając kolejne bramki. Ostatecznie inauguracyjny mecz drugiej rudy rozgrywek zakończył się wygraną Łączpolu 28 :18 .

Skład Łączpol Gdynia: Shyverska, Sulżycka, Andrzejewska, Szerejka, Stachowska, Wasak, Szott, Zagrodzka, Aleksandrowicz.

Autor tekstu : Andrzej Patro

• 3
pytający[niezalogowany-89.171.50.105] 2008-01-07 23:19:32
Czy Łączpol gra na hali w Rumi czy to tylko złudzenie :) ??
kibol 2008-01-08 09:04:19
Tak. Łączpol do czasu wybudowania nowej hali sportowej w Gdyni, rozgrywa mecze w Rumi.