piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
12-11-2007 11:47, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1472 razy

Cartusia Drużynowym Wicemistrzem Polski Kadetów w Zapasach

W dniach 9-10 listopada 2007 w Kartuzach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach stylu klasycznym gdzie wystartowało siedem zespołów z całej Polski. Drużyny w pierwszej fazie turnieju były podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa to cztery zespoły: ZKS Miastko, Agros Żary, KS Pogoń Ruda Śląska i GKS Cartusia Kartuzy, druga grupa to trzy zespoły AKS Piotrków Trybunalski, KS Sobieski Poznań, RCSZ Olimpijczyk Radom. Po rozegraniu meczy w grupach odbyły się walki finałowe o poszczególne miejsca.
W finale o Drużynowe Mistrzostwo Polski spotkali się zwycięscy grup tj.: GKS Cartusia Kartuzy i RCSZ Olimpijczyk Radom. Po zaciętych walkach GKS Cartusia Kartuzy przegrała 4:6 i tym samym zawodnicy zdobyli srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski na rok 2007, a Mistrzem Polski został zespół RCSZ Olimpijczyk Radom.
O trzecie miejsce walczyły zespoły Agros Żary - AKS Piotrków Tryb. 7:3 dla Agrosu Żary i oni zajęli III miejsce.
O piąte miejsce walczyły zespoły KS Pogoń Ruda Śląska - KS Sobieski Poznań - 7:3 dla KS Pogoń Ruda Śląska i tym samym zajęli V miejsce.
Nadmienić należy że najlepszym zawodnikiem turnieju został Edgar Pogosian GKS Cartusia Kartuzy.