piątek, 10 maja 2024 Imieniny obchodzą: Gordian, Chociesław, Gordiana, Symeon, Chocsław, Antonin, Izydor, Częstomir, Samuel, Wiktoryna
09-07-2007 19:42, dodał: Janusz Nowicki czytano: 859 razy

Złoto i srebro dla Kujawskiego

Na odbywających się w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce żukowianin Łukasz Kujawski zdobył złoty i srebrny medal.
Pierwszego dnia zawodów reprezentant Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego (1 maja 2007 przeszedł z UKS Komandor Żukowo) w biegu na 3000 m po zaciętej walce uległ głównemu faworytowi Kamilowi Zielińskiemu z Mielca. W szybkim biegu od początku liczyło się tylko tych dwóch zawodników. Prowadząc na zmianę rozerwali całą stawkę i ostatni kilometr pokonali z dużą przewagą nad rywalami. Linię mety minęli Zieliński w czasie 8:23,24, Kujawski 8:24,04.
Na starcie biegu na 5000 m Łukasz stanął już jako zdecydowany faworyt. Z roli tej wywiązał się wyśmienicie. Prowadząc przez cały bieg osiągnął nad drugim zawodnikiem na mecie ponad 100 m przewagi. Czas Łukasza to 14:50,70.

Na Mistrzostwach Europy Juniorów w Holandii 19-22 lipca Łukasz Kujawski będzie reprezentował Polskę w biegu na 5000 m. Osiągnięty przez niego pod koniec maja czas 14:12,01 do dzisiaj jest według Europejskiej Federacji LA najlepszym w tym roku wynikiem na 5000 m uzyskanym przez juniora na naszym kontynencie.

W Mistrzostwach Polski na dystansie 800 m wystartowała Monika Dejk. Po trwającej półtora miesiąca przerwie w treningach spowodowanej kontuzją ścięgna Achillesa, Monika z pewnością nie należała do grona faworytów.
W eliminacyjnym biegu zajęła w swojej serii trzecie miejsce z bardzo dobrym wynikiem 2:12,28 i awansowała do finału z piątym czasem. W biegu finałowym sił starczyło niestety już tylko na połowę dystansu.

Info: Marek Siemborski