czwartek, 9 maja 2024 Imieniny obchodzą: Karolina, Hiob, Grzegorz, Mikołaj, Beat
24-06-2007 08:39, dodał: Janusz Nowicki czytano: 846 razy

Mnóstwo biegaczy na ulicach Gdyni

Tak wysokiej frekwencji podczas gdyńskiego święta biegowego mało kto się spodziewał. W II Nocnym Maratonie Świętojańskim oraz w biegach towarzyszących: II Nocnym Półmaratonie Świętojańskim oraz III Nocnym Biegu Świętojańskim wchodzącym
w Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych wystartowało ponad 600 zawodników z Polski, Ukrainy, Niemiec oraz Chin. Sygnał do startu dał Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który wystrzałem armatnim rozpoczął wielkie gdyńskie święto biegowe. Deszczowa i chłodna pogoda, lekka bryza oraz gorący doping kibiców sprawiły, że walka trwała do ostatnich centymetrów trasy, która liczyła zgodnie z normami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dokładnie 42 km i 195 m.
Na olimpijskim dystansie najlepszy okazał się zdobywca 3 lokaty w ubiegłej edycji gdyńskiego maratonu Artur Pelo, który na mecie zameldował się po 2 godzinach, 32 minutach i 52 sekundach. Tuż za nim finiszował Sergey Perminov z Baltiki, a brązowym medalem musiał zadowolić się Michał Jarosz, z krakowskiej AWF. Wśród pań złudzeń nie pozostawiła faworytka biegu Renata Antropik, która pewnie pokonała w czasie 3:14:04 drugą na mecie Aleksandrę Narkowicz oraz Martę Olechnowicz, która zajęła trzecie miejsce na podium. Warto wspomnieć, że w Maratonie wystartował i ukończył z doskonałym czasem szef Bezpieczeństwa Biura Narodowego Generał Roman Polko, znany polski długodystansowiec.
W II Nocnym Półmaratonie Świętojańskim, którego dystans wynosił 21 km i 0975 m szans rywalom nie dał Marek Podpilny, który zwyciężył Jensa Gaugera oraz Ryszarda Schmidta. Najlepszą kobietą na tym dystansie została Edyta Szczygielska przed Ewą Bander oraz Grażyną Sikorską. W III Nocnym Biegu Świętojańskim walka o prym toczyła się między Bartoszem Mazerskim z LKS Zantyr Sztum, który pokonał Przemysława Rojewskiego oraz Dariusza Kleina.

Adam[niezalogowany-83.25.200.88] 2007-06-27 15:43:09
Z powiatu puckiego takze biegali maratonczycy,a mianowicie:Janusz Stefanowski uzyskal czas 3:29,09,Franek Wenta 3:29,43,Elzbieta Hajduk 3:49:38 i jej maz Ireneusz 3:50,o8.P.Elzbieta pobila rekord powiatu-brawo.Z ostatniej chwili:Florian Adolph z LKS Ziemi Puckiej wywalczyl 4 (cztery)zlote medale na Mistrzostwach mPolski Weteranow LA ktore odbyly sie w Toruniu w biegach na dystansach800,1500,5000,10000 metrow w kategorii wiekowej M 65.