piątek, 10 maja 2024 Imieniny obchodzą: Gordian, Chociesław, Gordiana, Symeon, Chocsław, Antonin, Izydor, Częstomir, Samuel, Wiktoryna
17-06-2007 17:42, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 900 razy

Kolejne zwycięstwa

Z kolejnej wyprawy na zawody wróciła z sukcesami rodzina redzkich chodziarzy państwa Łuniewskich. Chodzili w 38 międzynarodowych zawodach w chodzie sportowym w Borsky Mikulas / Słowacja/, razem z zawodnikami Czech, Litwy, Polski, Serbii i Słowacji.
Konkurencje odbywały się w godzinach popołudniowych, były bardzo trudne warunki pogodowe dla tej dyscypliny sportu - 35oC ciepła i bezwietrznie. Mimo tego troje zawodników z Redy stanęło na najwyższym stopniu podium.
W kategorii weteranów, na dystansie 5 km Janina Łuniewska uzyskała czas 25;50 min, a Mirosław Łuniewski 25;39. Natomiast syn państwa Łuniewskich, Paweł zwyciężył na dystansie 10 km z czasem 47;47;05.
Mirosław Łuniewski w Borsky Mikulas po raz szósty stanął na najwyższym podium tej tradycyjnej imprezy.
Redzcy chodziarze dziękują panu Czesławowi Miotk z Redy, który kolejny raz pomógł w organizacji wyjazdu na zawody i chyba „połknął bakcyla tej dyscypliny sportu”.
A już w niedzielę /17.bm./ państwo Łuniewscy startują w Mistrzostwach Wybrzeża w Chodzie Sportowym w Rumi, mistrzostwa organizowane pod patronatem Roberta Korzeniowskiego.

Na zdjęciu od lewej: dr Jozef Polesensky /spiker zawodów/, Mirosław Łuniewski, Janina Łuniewska, Czesław Miotk, Marta Stasiewicz, Piotr Łuniewski