sobota, 11 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek
04-06-2007 08:54, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 822 razy

Cartusia Kartuzy - Warta Poznań 1:1

W ostatnim spotkaniu na swoim boisku edycji rozgrywek 2006/2007 Cartusia zremisowała z wiceliderem Wartą Poznań 1 : 1 . W meczu tym zarówno gospodarze jak i goście stworzyli sobie kilka doskonałych sytuacji na zdobycie bramek . Już w 9 minucie Mirosław Mitura po akcji Adriana Stępnia omal nie zdobył bramki jednak bramkarz Warty Łukasz Radliński zdołał w porę zażegnać niebezpieczeństwo . Dla odmiany w 11 minucie strzał niezwykle groźnego Pawła Posmyka przeleciał tuż obok słupka bramki Jarosława Krupskiego . W 16 minucie próbował strzałem z 16 metrów zaskoczyć bramkarza Warty Piotr Zagórski a w 19 minucie w podobny sposób Mirosław Mitura jednak strzały napastników Cartusii były niecelne . W 24 minucie Tomasz Michalski wycofał piłkę do Jarosława Krupskiego zbyt słabo i jeden z napastników Warty przejął piłkę i znalazł się sam na sam z Jarosławem Krupskim który jednak pokazał wielką klasę i nogą zablokował strzał napastnika Warty.

W 35 minucie po rzucie rożnym w wykonaniu Marka Cirkowskiego Ireneusz Stencel strzałem głową zdobył prowadzenie 1 : 0 dla Cartusii . Jeszcze przed przerwą ponownie Paweł Posmyk strzałem głową w 42 minucie próbował zaskoczyć bramkarza Cartusii jednak jego strzał był niecelny. Po przerwie w 46 minucie Mirosław Mitura niespodziewanie znalazł się sam na sam z bramkarzem Warty jednak jego lob z 20 metrów do pustej już bramki był niecelny . W 53 minucie po rzucie rożnym Jarosław Krupski w przepięknym stylu obronił strzał głową Pawła Posmyka jednak przy następnym dośrodkowaniu z rogu nie obstawiony Damian Pawlak zdobył dla swojego zespołu wyrównująca bramkę. W końcówce meczu w 81 minucie przepięknym strzałem popisał się Marek Cirkowski jednak bramkarz Radliński obronił z niemałym trudem ten strzał. Podobnie w 88 minucie Jarosław Krupski ofiarnie obronił strzał z ostrego kąta w wykonaniu jak zwykle Pawła Posmyka . Na uwagę zasługuje fakt , iż na boisku w 84 minucie pojawił się po ciężkiej chorobie Tomasz Broner któremu życzymy dużo zdrowia i sukcesów na boiskach piłkarskich.

Składy Cartusia: Krupski – Ciarczyński, Klaman, Michalski (ż), Płotka, Stencel, Cirkowski (Broner 84 min), Stępień, Pudysiak (Kordyl 31 min), Zagórski (Patalan 70 min), Mitura (Przybyszewski 60 min ż).

Warta: Radliński – Cudny, Potaś, Najewski, Otuszewski (ż), Magdziaż, Mgamayama (Jankowski 76 min), Lewandowski (Iwanicki 86 min), Napierała, Posmyk i Pawlak.

INFO: cartusia.pl/K.Komolubi