czwartek, 9 maja 2024 Imieniny obchodzą: Karolina, Hiob, Grzegorz, Mikołaj, Beat
20-10-2006 08:36, dodał: Janusz Nowicki czytano: 831 razy

Sukcesy młodych luzinian

Sukcesy w końcówce sezonu odnieśli najmłodsi lekkoatleci GKS Luzino. W kategorii młodzików zdobyli medale, m.in. w mistrzostwach okręgu.
Najważniejszą imprezą w sezonie tej kategorii wiekowej są mistrzostwa Polski młodzików. Aby wziąć udział w imprezie, trzeba było zdobyć medal na mistrzostwach okręgu oraz mistrzostwach międzywojewódzkich, a dodatkowo uzyskać taki wynik, który daje szansę na udział w finale mistrzostw Polski. Zawodnicy musieli jednocześnie zakwalifikować się do kadry wojewódzkiej.
W mistrzostwach okręgu najlepiej spisał się Karol Fikus, zdobywając srebrny medal w pchnięciu kulą 4 kg z wynikiem 13,24 m. Marta Kąkol w rzucie oszczepem zdobyła brąz z wynikiem 33,27 m, a Mateusz Mielewczyk posłał oszczep na odległość 43,39 m, co dało mu czwarte miejsce.
W mistrzostwach międzywojewódzkich w Bydgoszczy Marta rzuciła oszczepem na odległość 36,01 m, a Karol pchnął kulę na 14,12 m. Marta Kąkol zakwalifikowała się do kadry wojewódzkiej i podczas mistrzostw Polski młodzików w Siedlcach zajęła III miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 36,02 m.
Info: (WIG)/Dziennik Bałtycki