sobota, 11 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek
13-09-2006 12:21, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 922 razy

Bieg uliczny szlakiem obrońców wybrzeża

Najstarszy bieg uliczny w Polsce - 44 Międzynarodowy Bieg Uliczny Szlakiem Obrońców Wybrzeża 1939 - odbył się 10 września br. na dystansie 10 km. z Westerplatte do pomnika " Tym co za polskość Gdańska" na Starym Mieście.
Zwycięzcą tego biegu został 19-letni Kenijczyk Joel Komen przed Adamem Dobrzyńskim, rekordu trasy który należy do mieszkańca naszego powiatu Jana Białka z Krokowej nie udało im się jednak pokonać. Tradycyjnie też brali w nim udział nasi biegacze. Najlepszy z nich był Kazik Mielewczyk ze Strzelna który z czasem 39'51" zajął 39 miejsce a w kat M40 był 10. Jego syn Arkadiusz z czasem 42'17" był 64 a w kat. M16 11. Murański Józef z Jastarni z czasem 41'38" był 69 a w kat. M60 2. Wenta Franciszek z Krokowej z czasem 42'39" był 69 a w kat. M50 8. Ogółem wystartowało 130 zawodników a ukończyło 129.