sobota, 11 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek
25-06-2006 23:06, dodał: Maciej Deling czytano: 952 razy

100+42, 195 km

Na takich właśnie dystansach biegowych wystartowali nasi najlepsi długodystansowcy. W supermaratonie na 100 km pobiegł nasz najlepszy długodystansowiec Roman Elwart (MKS Władysławowo). Reprezentant Polski na tym dystansie, wyjechał do Belgi, gdzie w mieścieTorhout - 16 czerwca odbyły się Mistrzostwa Europy. Mistrzem Europy został Gonzales Jose Maria z Hiszpani, który uzyskał czas 6:23:44. W klasyfikacji generalnej na 24 miejscu jako najlepszy Polak, uplasował się właśnie Roman Elwart, z czasem 7:31:03. Jest to wielki sukces naszego zawodnika, mimo młodego wieku (jak na tym dystansie) zawsze zaliczany jest do ścisłej czołówki Polski. Życzymy dalszych udanych startów. Natomiast w Lęborku w ostatnią nidzielę odbyły się Mitrzostwa Polski Weteranów w Maratonie. Jestśmy już przyzwyczajeni do sukcesów naszych zawodników, a mimo to zawsze one nas cieszą. I tak, jak zwkle nie zawiedli Florian Adolph i Józef Murański, którzy w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli w-ce mistrzostwo Polski- BRAWO! Znakomicie, po dłuższej nieobecności na trasach maratońskich, pobiegł Mirosław Koss. Uzyskał on najlepszy wynik biegu z naszych reprezentantów i był 5 w swojej kat. wiekowej. Przez fatalną kontuzję łydki Franciszek Sojka został pozbawiony szansy na pozycje medalową, choć w trakcie biegu zajmował bardzo dobrą lokatę. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, życzymy dalszych sukcesów .

03:09:32 M-30 5 Mirosław KOSS MKS Władysławowo 1972

03:25:12 M-60 2 Józef MURAŃSKI BOROWION Jastarnia 1945
03:37:51 M-55 12 Franciszek WENTA Krokowa 1951
03:41:31 M-65 2 Florian ADOLPH LKS ZIEMI PUCKIEJ 1940

INFO: Tomasz Felkner