poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
10-06-2006 23:24, dodał: Janusz Nowicki czytano: 1383 razy

Ciężary w Jastarni

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Drużyna dziewczyn UKS Jastarnia zajęła niespodziewanie wysokie trzecie miejsce! Natomiast drużyna męska, tym razem została pokonana przez Power-Kuźnik Chorzów i zajęła drugie miejsce. Bohaterem zawodów był jednak nasz reprezentant, Filip Kohnke który nie tylko wygrał swoją kategorię, ale także kategorię open! Pokonał Mariusza Pawlikowskiego ze Stowarzyszenia Ziemia Pucka oddział w Leśniewie oraz Piotra Krawczyka z Powera-Kuźnik Chorzów (poprawił rekord Polski w kat. 82,5 na 158 kg). Filip poprawił swój rekord Polski na 195 kg - w czwartym podejściu atakował 200 kg! Inni reprezentanci także spisali się bardzo dobrze: Mateusz Schmidt w wadze do 60 kg zdobył srebrny medal, Paweł Nikrandt w kategorii średniej zajął drugie miejsce. Natomiast brat Filipa, Jakub Kohnke w swoim pierwszym starcie na Mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal w wadze do 125 kg.

niezalogowany[niezalogowany-83.25.242.116] 2006-06-28 15:43:28
jezeli tak sie podniecacie tym calym mateuszem to dlaczego nie wygral OPEN???waski napisal ze Pawlikowski jest najlepszy a wcale tak nie jest!!
piekny nieznajomy[niezalogowany-83.25.217.136] 2006-06-29 17:58:58
ciekawe na czym podnosi to 2 razy ponad swoja wage i dlaczego nie zostal na wreczaniu nagród???czyzby bal sie ze moze byc kontrola??w polsce obowiazuje cos takiego jak formula wilksa a nie kto ile podnosi ponad swoja wage,a taki myslenie jest tylko na wsiach a i jeszcze jedno;195 wyglada inaczej niz 137,5
lSAKA[niezalogowany-83.25.99.111] 2006-06-28 20:11:04
on podnosi ponad 2 razy swoja wage a nie tak jak ten co wygrał open ze podniusł zaledwie pare kilo ponad swoja wage!!!!
tomas[niezalogowany-213.158.197.37] 2006-07-04 12:39:32
to czemu piekny nie pokazujesz sie na zawodach w Lesniewie???bo cienki jestes
piekny nieznajomy[niezalogowany-83.25.204.115] 2006-07-06 15:40:11
nie pokazuje sie bo nie cwicze,tylko bylem na zawodach i widzialem co sie tam dzialo.
Piotr[niezalogowany-83.18.154.36] 2006-08-17 21:14:37
Zawody w Jastarni były Mistrzostwami Polski Młodzików w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodnicy startowali w kategoriach wagowych. Jest ich 11 dla mężczynz i 10 dla kobiet. Każdy zwyciężca zostaje Mistrzem Polski Młodzików w kategori wagowej w której zwyciężył i tu liczy sie najwyższy wyciśniety ciężar. Na zawodach mistrzowskich wybiera sie też "Mistrza Mistrzów". Robi sie to obliczając tzw. formułę Wilks`a. wszystkich zwycięzców poszczególnych kategorii. Nie ma żadnych dodatkowych podejść i innej rywalizacji. Wygrał tą klasyfikację Filip Kohnke który uzyskał najlepszy wynik. Mateusz Pawlikowski w tej klasyfikacji zajął II miejsce. Spory kto jest lepszy są niepotrzebne, gdyż wynika to z klasyfikacji. Myślę że przede wszystkim należy się cieszyć, iż dwóch najlepszych zwodników w Polsce pochodzi z terenu Ziemi Puckiej. Jeżeli chodzi o odebranie nagrody przez Mateusza Pawlikowskiego, to nie było go na rozdaniu nagród dla "Mistrza Mistrzów" ponieważ nikt nie zakładał że może zdobyć w tej klasyfikacji miejsce medalowe. Starował przeciez w kat. 67,5kg. co oznaczało że do zakończenia zawodów zostało jeszcze 7 kategorii. A w każdej kategorii mógł się zdażyć lepszy wynik.
nok[niezalogowany-194.9.52.56] 2007-09-03 23:08:22
heh ..
Szady89[niezalogowany-83.238.41.66] 2008-01-14 12:32:13
No Mateusz Najepszy:) i tak ma byc a nie jakies cioty...spasle oby tak dalej szlo Mateuszowi, nie dlugo ja sie bede pokazywal na zawodach...