piątek, 10 maja 2024 Imieniny obchodzą: Gordian, Chociesław, Gordiana, Symeon, Chocsław, Antonin, Izydor, Częstomir, Samuel, Wiktoryna
06-03-2006 13:06, dodał: Maciej Deling czytano: 847 razy

Świetne starty biegaczy

4 marca w Skórczu odbyły się 41 Ogólnopolskie Biegi Przełajowe, które były zarazem Mistrzostwami Okręgu Pomorskiego w Biegach Przełajowych. O medale walczyło około 600 zawodników w 6 kategoriach wiekowych z 60 klubów. Na starcie stanęło również 4 reprezentantów UKS Bliza Władsławowo. Najlepiej wypadła Agnieszka Nowak, która została w kategorii młodziczek na dystansie 1500m mistrzynią Okręgu Pomorskiego, nie dając się wyprzedzić również zawodniczkom z innych województw. W tej samej kategori na dystansie 2000m Tomasz Grycko zajął 25 miejsce w stawce 80 zawodników.

Dobrze zaprezentował się też Adam Struk, który w kategorii juniora młodszego na 3000m zajął 13 lokatę. Na tak poważnej imprezie zadebiutowała najmłodsza nasza zawodniczka Barbara Grycko, która w kategorii dziewcząt młodszych uplasowała się na wysokim 16 miejscu wyprzedzając 53 rywalki. Za tydzień cała czwórka wyjeżdża do Włocławka na Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych, które są zarazem eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.