czwartek, 9 maja 2024 Imieniny obchodzą: Karolina, Hiob, Grzegorz, Mikołaj, Beat
01-01-1970 01:00, dodał: Tomasz Felkner czytano: 1028 razy

Udane Mistrzostwa

W niedzielę 10 kwietnia w Dębnie odbyły się XXXII Mistrzostwa Polski w Maratonie.
Dystans 42,195 km najszybciej przebiegł Rafał Wójcik z KKL Kielce z czasem 2:14:46.
 W międzynarodowej obsadzie na 535 startujących znalazło się dziewięciu zawodników z naszego regionu.
 Wszystkim udało się uzyskać znakomite rezultaty. Najlepiej wypadł Roman Elwart z MKS Władysławowo, który zajął w klasyfikacji generalnej 45 miejsce a w Mistrzostwach Polski został sklasyfikowany na 10. Kolejny sukces odniósł Józef Murański z Jastarni, w kategorii M-60 zajął on drugie miejsce z nowym rekordem życiowym, który został poprawiony po dwóch latach o prawie cztery minuty. Również najlepszy swój wynik ustanowił Robert Nanaszko (lepszy od poprzedniego o 5 minut).
Znakomicie po trzyletniej przerwie pobiegł Waldemar Abucewicz wracając do czołówki długodystansowców naszego regionu.
Pozostali zawodnicy mogą zaliczyć start do udanych, gdyż uzyskali oni czasy zbliżone do swych najlepszych.

Wyniki naszych zawodników (miejsce, miejsce w kategorii, imię i nazwisko, klub, kategoria, czas):