sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 1421 razy

Wojewódzkie przełaje

W Rumi 3 kwietnia odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Reprezentacja naszego powiatu spisała się bardzo dobrze. Zdobyliśmy medale w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tej pierwszej reprezentowali powiat pucki uczniowie Gimnazjum z Władysławowa Piotr Patalas i Piotr Deka.
Do biegu na dystansie 2000m przystąpiło aż 80 biegaczy. Doskonale rozegrał go nasz czołowy przełajowiec P.Patalas, który cały czas trzymał się wraz z dwoma innymi biegaczami w czołówce po to tylko aby na ostatniej pętli przyspieszyć i wygrać! P.Deka zajął w tej licznej stawce dobre 13 miejsce.
Był to kolejny sukces biegaczy, którzy na codzień trenują pod okiem trenera Piotra Oberziga.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych doskonale zaprezentował się Andrzej Labudda z Pucka, który jeszcze 300m przed metą prowadził w swoim biegu pozostawiając za sobą m.in. Marcina Chabowskiego aktualnego Mistrza Polski w Biegach Przełajowych. Niestety na ostatnich metrach mistrz przyspieszył i ostatecznie A.Labudda zajął 2 miejsce. BRAWO ANDRZEJ!
Jak widać nasi przełajowcy robią coraz większe postępy, a już niedługo Powiatowe Biegi Przełajowe. Poziom z pewnością będzie w tym roku wysoki.