środa, 28 września 2022 Imieniny obchodzą: Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
24-11-2014 22:27, dodał: Maciej Deling czytano: 1540 razy

Adam Hermann Mistrzem Helu 2014 w badmintonie

fot. Norbert Górski

W sobotę 22 listopada 2014 w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu gościliśmy badmintonistów z Helu i Żelistrzewa, którzy spotkali się, by wziąć udział w Otwartym Turnieju Badmintona o tytuł MISTRZA HELU 2014 w grze pojedynczej.
W turnieju wystartowało 11 zawodników. Równolegle na trzech kortach rozegrano 42 spotkania. Mecze były widowiskowe. Sześć godzin walki, długich wymian i zaciętej gry, które często kończyły się trzecim setem. W fazie grupowej emocji nie brakowało. W turnieju głównym było równo i bardzo zacięcie. W finale spotkali się helanie Mateusz Grygowski i Adam Hermann, który w fazie grupowej nie przegrał żadnego seta. Po ciekawym i emocjonującym pojedynku Mateusz musiał uznać wyższość rywala. Na trzecim miejscu uplasował się Adam Konkol z Żelistrzewa. Miejsce czwarte zajął Artur Juzik.

W turnieju pocieszenia pierwszy półfinał rozegrali Jacek Słupek z Helu i Wojciech Selke z Żelistrzewa. Mecz zakończył się zwycięstwem Wojtka, który w finale spotkał się z Radosławem Rathnau również z Żelistrzewa. Dopiero trzeci set wyłonił zwycięzcę, którym okazał sie Radosław Rathnau. Po przegranym półfinale Jacek Słupek pewnie zawalczył o miejsce trzecie z Jackiem Budynkiem z Żelistrzewa.

Trzecie miejsce ostateczne w turnieju pocieszenia zajął Jacek Słupek z Helu. Zawody w ocenie zawodników były świetnie zorganizowane. Panowała miła i przyjemna atmosfera. Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali wyjątkowe puchary i medale oraz dyplomy, zdobywcy drugich i trzecich miejsc – medale i dyplomy.
Każdy zawodnik otrzymał dyplomy uczestnictwa. Serdeczne podziękowanie składam p. Dariuszowi Lobejko z restauracji KUTTER za pomoc w organizacji turnieju.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na następny Otwarty Mikołajkowy Turniej Badmintona tym razem w kat. Kobiet o tytuł MISTRZYNI HELU 2014 w grze pojedynczej, który odbędzie się 6 grudnia 2014 od godziny 14.30
Organizator: Urząd Miasta Helu i Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel

Żródło: Norbert Górski
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt