czwartek, 28 marca 2024 Imieniny obchodzą: Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus
17-05-2014 21:12, dodał: Maciej Deling czytano: 2541 razy

Piątka na piątkę!

Zaskakująco dobrze wypadł zespół kadetek UKS Bliza Władysławowo. W rozgrywanym dzisiaj Turnieju Wiosennym w Gdyni drużyna z Władysławowa zajęła I miejsce. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż wygrać turniej może każdy, ale one zdominowały imprezę grając tylko w piątkę!
Przypadki losowe wyeliminowały z wyjazdu część zespołu i nasze młode koszykarki do turnieju przystąpiły z dużą motywacją ale też z obawą czy zdołają "przetrwać" 3 mecze bez zmian. Dodatkowo "wisiała" nad nimi w każdym meczu obawa, że po 5-ciu przewinieniach gracza zespół zostanie osłabiony wycofaniem kolejnej zawodniczki.
Już w pierwszym meczu z Siódemką Sopot spotkanie zacięte było tylko do 2 kwarty po której nastąpiła mocna dominacja władysławowianek. Wynik końcowy to 59:27. Konfrontacja z SKS Starogard Gdański wyglądała podobnie - po wyrównanych dwóch kwartach kolejne to już wyraźne prowadzenie Blizy i końcowy wynik 66:33.
Najtrudniej było pokonać zmęczonym już naszym zawodniczkom gospodynie z Omegi Gdynia. Spotkanie było zacięte do ostatniego gwizdka i zakończyło się zaledwie 4 punktową przewagą naszych 64:60.
Zespół zagrał w składzie: Agata Oszmian (pierwsza piątka turnieju), Karolina Brzozowska, Marta Bolda (najlepsza zawodniczka zespołu), Ewa Brytan oraz Aleksandra Pomierna.