czwartek, 28 marca 2024 Imieniny obchodzą: Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus
19-04-2013 09:02, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2443 razy

IV Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w kaszubską Baśkę

W salach Gminnego Domu Kultury w Lini odbyły się po raz czwarty Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Ludowych Zespołów Sportowych w kaszubską Baśkę..

Łącznie do rozgrywek zapisanych zostało 140 zawodników. Każdy otrzymał na początku pamiątkowy medal uczestnictwa w mistrzostwach. Następnie przyszedł czas na rozlosowanie zawodników i stolików, przy których mieli grać. Wszelkie sprawy regulaminowe i zasady gry przedstawił sędzia główny zawodów Tadeusz Meyer z Lewinka. Grano systemem trzech gier po 40 rozdań. Do końcowej klasyfikacji indywidualnej i drużynowej liczyły się małe punkty z trzech gier, czyli 120 rozdań.

Po trzech godzinach rozgrywek w zmaganiach indywidualnych zwyciężył Edward Dziewierski z Lęborka, a w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Sami swoi Lębork.

Dekoracji najlepszych zawodników i drużyn - wręczenia okazałych pucharów dokonali wójt gminy Linia Łukasz Jabłoński oraz Prezes Oddziału lińskiego ZKP - Edmund Szymkowski. W kategorii indywidualnej i drużynowej pucharami nagrodzono zdobywców pierwszych sześciu miejsc. Pucharami wyróżniono no także: najlepszego zawodnika z gminy Linia, którym został Brunon Kierznikowicz z Lini, najlepszą zawodniczkę - Gertrudę Lademan z Rekowa Górnego oraz najstarszego zawodnika zawodów, którym okazał się 84 letni Marian Maszota z Lęborka. Ponadto wręczono także puchar Zastępcy Starosty Powiatu Puckiego Zygmunta Wiśniewskiego dla najwyżej sklasyfikowanego zawodnika z powiatu puckiego, którym okazał się Zbigniew Marciniak z Mrzezina.