wtorek, 23 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda
12-03-2013 19:36, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2382 razy

XIV turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2012/2013

Dnia 9 marca w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbył się XIV turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2012/2013.. W turnieju wzięło udział 136 zawodników w tym 7 kobiet z 22 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Andrzeja Nowaka (Strzecha Starzyno) przed Jerzym Sahsem (Puma Darzlubie) oraz Antonim Prangą (Kontra Radoszewo). Najwyżej sklasyfikowaną kobietą okazała się Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo) zajmując 22 miejsce. W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Strzecha Starzyno grająca w składzie: Andrzej Nowak, Kazimierz Labudda, Marian Klejsa, Jan Drzeżdżon, Antoni Okulski oraz Andrzej Okólski przed drużyną Kontra Radoszewo oraz ekipą z Białogóry. Dziesięciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta i trzy najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Ponadto sołtys wsi Połczyno Łukasz Korthals ufundował puchary w trzech kategoriach: najlepszy zawodnik całego turnieju, którą otrzymał Andrzej Nowak, najlepsza kobieta - zdobytą przez Gertrudę Lademan oraz najlepszy zawodnik z Połczyna, którym został Czesław Humla.

Bardzo słabo wypadli dotychczasowi liderzy, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. W klasyfikacji drużynowej lider Kłos I Werblinia uplasował się dopiero na 20 miejscu, wicelider Fox Gdynia - na ostatnim 22 miejscu, a Gran Krokowa zajmująca trzecie miejsce była dopiero siedemnasta. W klasyfikacji indywidualnej siedem czołowych zawodników skończyło grę z wynikiem minusowym. Pomimo gorszej formy liderów, czołówka klasyfikacji drużynowej nie uległa zmianie. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej oprócz pozycji lidera nastąpiły znaczne przetasowania w czołowej dziesiątce.