piątek, 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Marcelin, Maria, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon
22-11-2012 09:55, dodał: Patrycja Kos czytano: 1483 razy

Mistrzostwa Europy w Baśkę w Szemudzie

Dnia 18 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Szemudzie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Europy w Baśkę. W turnieju wzięło udział 232 zawodników z 58 drużyn..

Wicemistrzem Europy została drużyna Darzlubie II, ponadto piąte miejsce zajęli Masoni Władysławowo, ósme Kontra Radoszewo, siedemnaste Asy Darzlubie oraz osiemnaste Białogóra. Mistrzynią Europy została Teresa Stanuch (Wicko 1), dobrze również spisała się Maria Dominik (Kłos I Werblinia), zajmując szóste miejsce w klasyfikacji kobiet, zaś Mistrzem Europy został Henryk Konkel (Sporting Leźno).  W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Sporting Leźno.