sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
02-11-2012 12:59, dodał: Patrycja Kos czytano: 1416 razy

Powiat wejherowski odnosi kolejny sukces w biegach na orientację

Dnia 24 października w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Biegach na Orientację.. W tegorocznej edycji zawodów wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z 11 powiatów województwa pomorskiego.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 10 z Rumi broniąc tytułu zdobytego w zeszłym roku, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 6 z Kwidzyna, natomiast na trzecim znalazła się Szkoła Podstawowa nr 16 z Gdyni. W rywalizacji szkół gimnazjalnych wygrało Gimnazjum nr 4 z Rumi. Natomiast na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum z Luzina, zaś brązowy medal wywalczyło Gimnazjum nr 19 z Gdyni. Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to zwyciężył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, wyprzedzając V Liceum Ogólnokształcące z Gdańska oraz gospodarzy imprezy, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Wejherowa.

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych w kategorii dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Bielecka ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Rumi, a tuż za nią była Karolina Błaszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Rumi. W rywalizacji chłopców wszystkie miejsca na podium wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Rumi. Zwyciężył Grzegorz Żurek, przed Bartłomiejem Ogdowskim oraz Jakubem Kuźbą. W szkołach gimnazjalnych w rywalizacji dziewcząt wygrała Alicja Bielecka z Gimnazjum nr 4 z Rumi. W klasyfikacji indywidualnej chłopców szkół gimnazjalnych złoty medal wywalczył Paweł Grzybek z Gimnazjum nr 4 z Rumi, drugie miejsce zajął Mateusz Socik z Gimnazjum nr 2 z Rumi, natomiast Mateusz Boguszewski z Gimnazjum nr 1 w Redzie - trzecie. W rywalizacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych srebrny medal zdobyła Karolina Graczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, zaś w kategorii chłopców drugie miejsce zajął Łukasz Wiśniewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie.

Powiat wejherowski w klasyfikacji drużynowej zdobył trzy złote, jeden srebrny oraz jeden brązowy medal, czym udowodnili że liczą się w tej konkurencji sportowej w województwie pomorskim. Zaś w klasyfikacji indywidualnej zdobyli trzy złote, pięć srebrnych oraz trzy brązowe medale.

Żródło: Bartłomiej Woźniak