sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
24-10-2012 15:19, dodał: Patrycja Kos czytano: 1814 razy

Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Garczynie

Dnia 19 października odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Garczynie.. W klasyfikacji drużynowej powiat wejherowski zdobył aż dwa złote medale i jeden brązowy.

Największy sukces w rywalizacji szkół gimnazjalnych odniósł powiat wejherowski, gdzie oba biegi wygrało Gimnazjum nr 1 z Redy. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, wyprzedzając Gimnazjum nr 2 z Bytowa oraz Gimnazjum nr 1 z Lęborka, natomiast chłopcy stanęli na najwyższym miejscu podium, pokonując również Gimnazjum nr 2 z Bytowa oraz Gimnazjum ze Skarszew. Sztafeta dziewcząt potwierdziła dominację w tych zawodach, broniąc tytułu Mistrzyń Województwa Pomorskiego z zeszłego roku. Chłopcy natomiast w porównaniu z ubiegłorocznymi zawodami poprawili się o jedną lokatę, awansując z drugiego na pierwsze miejsce wśród szkół gimnazjalnych w województwie pomorskim. Na finiszu lepsi okazali gimnazjaliści z Redy, a Karol Sobierajski na ostatnich metrach pokonał Mistrza i rekordzistę Polski w biegu na 300 metrów przez płotki, zasłużenie wygrywając ten bieg.

W rywalizacji szkół podstawowych w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 11 z Tczewa, zaś sztafeta ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Rumi uplasowała się na dziewiątym miejscu. W kategorii chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Żukowa, a tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa z Luzina.

Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to w kategorii dziewcząt Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie zajął piąte miejsce, zaś chłopcy z popularnej "samochodówki" zdobyli brązowe medale, znajdując się drugi rok z rzędu na podium.

Żródło: Bartłomiej Woźniak