piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
12-07-2012 11:52, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2542 razy

Udany występ pomorskich kolarzy na OOM Małopolska 2012

Trwają zmagania na arenach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012.. Swoje starty zakończyli kolarze szosowi, reprezentanci Pomorza z Cartusi Kartuzy i Baszty Bytów.

W jeździe indywidualnej na czas na szosach gminy Kłaj wystartowało 48 zawodników. W stawce znalazło się dwóch zawodników z Kartuz. Szymon Sejnok przyjechał na trzecim miejscu z czasem gorszym od zwycięzcy Mikołaja Gutka (MKS Start Lublin) o 4 sekundy, a Paweł Okrój zajął 7 miejsce z czasem gorszym od zwycięzcy o 19 sek. Wśród 40 startujących dziewcząt 11 miejsce zajęła Weronika Lorkowska z Kartuz.

Start wspólny to wyścig 105 juniorów młodszych na trasie pagórków i wzniesień gminy Raciechowice. Do mety dojechała grupa 41 zawodników. Na drugim miejscu sklasyfikowano Kamila Małeckiego (MLKS Baszta Bytów). Zawodnicy Cartusi sklasyfikowani zostali w peletonie z tym samym czasem co zwycięzca. Szymon Sejnok na miejscu 21, a Paweł Okrój na miejscu 28.

Do wyścigu ze startu wspólnego kobiet wystartowało 38 dziewcząt. Natalia Nowotarska (GKS Cartusia Kartuzy) zajęła 6 miejsce, Zofia Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów) - 21 miejsce, a Weronika Lorkowska (GKS Cartusia Kartuzy) - miejsce 23.