piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
28-12-2011 10:51, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2577 razy

Brązowe medale pomorskich samorządowców

W grudniu w sali Klubu KampinoSport w Starych Babicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Samorządowców w Tenisie Ziemnym Teresin 2011.. Imprezę zorganizowała Gmina Teresin we współpracy z Klubem KampinoSport. W turnieju wzięło udział ok 40 osób. Zawody zostały podzielone na 4 kategorie: VIP, 45+, U-45 oraz debel.

Województwo pomorskie reprezentował Jerzy Conradi (Starostwo Powiatowe w Wejherowie i UM Redy) oraz Jan Nowicki (UM Rumia - dyrektor MOSiR). Kolejny raz z medalami powrócił Jerzy Conradi - tym razem dwoma brązowymi.

W grze pojedynczej w kategorii VIP Jerzy Conradi rozstawiony był z numerem 3 wśród 10 innych zawodników. W pierwszej grze miał wolny los. W drugiej grze - ćwierćfinałowej pokonał po pasjonującym wyrównanym pojedynku Starostę Elbląskiego Sławomira Jezierskiego 6/1, 4/6, 10/2. W grze półfinałowej przegrał z późniejszym zwycięzcą turnieju, rozstawionym z nr 1, Henrykiem Szczypkowskim - wójtem UG Lewin Kłodzki 6/2, 6/4.

W grze deblowej grało w turnieju głównym 16 par. Jerzy Conradi grał w parze ze Sławomirem Dorywalskim - radnym z Sochaczewa a Jan Nowicki - z Waldemarem Misztalem ze Starostwa Powiatowego Skarżysko Kamienna. W pierwszym pojedynku para Conradi/Dorywalski pokonała parę z UM Błonie i UM Zbąszynek 6/2, 6/1. W ćwierćfinale ograli parę z UM Gołdapi - Marek Moros/Piotr Komocki 6/1, 6/1. W półfinale przegrali z późniejszymi zwycięzcami turnieju - Łukaszem Judkiem i Jędrzejem Solarskim z UM Poznań, zdobywając tym samym brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym 2011 w grze podwójnej.

Żródło: Michał Kaczmarek