W sobotni wieczór do Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku przybył komplet, ponad dwa tysiące, widzów na galę gimnastyczną wieńczącą karierę złotego i brązowego medalisty olimpijskiego, wielokrotnego medalisty mistrzostw świata, Europy i Polski "Leszek Blanik - finałowy skok"..
Na galę przybyli goście oficjalni m.in. Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek, posłanka na Sejm RP Iwona Guzowska, członek MKOL Irena Szewińska, członek PKOL Marian Sypniewski oraz obecny i byli Rektorzy AWFiS Gdańsk Tadeusz Huciński, Janusz Czerwiński i Wojciech Przybylski. Medaliści Igrzysk Olimpijskich i imprez mistrzowskich, Sylwia Gruchała, Ryszard Sobczak, Zenon Plech, Wojciech Fortuna, Dariusz Michalczewski, Andrzej Wroński, Tadeusz Mytnik, Kazimierz Zimny i Szymon Kołecki.
Głównym punktem gali był międzynarodowy turniej z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, który wygrał Marian Dragulescu (Rumunia). Kolejne miejsca zajęli - Dmitrij Kasperowicz (Białoruś), Jevgenijs Sapronenko (Łotwa), Issac Botella (Hiszpania), Marek Łyszczarz (Polska), Roman Zozulya (Ukraina), Leszek Blanik. Uczestnicy wykonywali po dwa skoki - bohaterowi wieczoru w pierwszym skoku nie wyszło lądowanie, w drugim po rozbiegu wskoczył na stół gimnastyczny podziękował publiczności za przybycie i zrobił prawidłowy zeskok.
Oprócz występu mistrzów zaprezentowali się członkowie Kadry Olimpijskiej seniorów: Adam Kierzkowski (poręcze) i Roman Kulesza (drążek) - podopieczni Piotra Mikołajka. Kadry młodzików: Dominik Górski (poręcze) i Paweł Kośków (drążek) - zawodnicy MKS Gdańsk. Na ścieżce akrobatycznej wystąpili młodzi zawodnicy z UKS SP 220 Warszawa - Izabela i Monika Kondraszuk oraz Konrad Siuda. Jacek Drausowski, Oskar Lipa i Sebastian Sondel z AZS-AWF Poznań oraz Jacek Czerniak z Nadziei Olkusz. Trenerem grupy na gali był Robert Kowalski.
Turniej główny poprzedził skok 12 letniego złotego medalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - KG Radlin, uważanego za jeden z największych talentów wśród młodych gimnastyków, prowadzony przez Alfreda Kucharczyka (trzykrotny olimpijczyk), który był także trenerem i wychowawcą Leszka Blanika. Pomiędzy seriami zaprezentował swoje umiejętności w skoku mający niecałe pięć lat syn Leszka Blanika, Artur, przy pomocy trenera Andrieja Lewita.
W układzie zbiorowym wystąpiły gimnastyczki artystyczne z Gdyni i Bielska Białej, które w Pucharze Świata w St. Petersburgu uzyskały 3 miejsce, w składzie - Zuzanna Klejman, Monika Reszke, Patrycja Romik, Anna Sommerling, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Żuchlińska.
Inny rodzaj gimnastyki zaprezentowała grupa akrobatyczna Ocelot z którą w finale show wystąpił sam Leszek Blanik.
Na zakończenie ponad dwugodzinnej gali poprowadzonej sprawnie przez dziennikarza Radia Gdańsk Włodzimierza Machnikowskiego, były podziękowania dla Leszka i od Leszka, szczególnie rodzicom Halinie i Ludwikowi, żonie Magdzie, teściowi Aleksandrowi Drobnikowi, trenerom (Andrej Lewit, Piotr Mikołajek, Alfred Kucharczyk, Ireneusz Nawara, Jarosław Popiołkiewicz) oraz osobom które pomagały w karierze sportowej.
Mistrz skoku, na nowej ścieżce życia jako pracownik naukowy AWFiS Gdańsk, planuje poświęcić się pracy trenera, promocji rozwoju polskiej gimnastyki, doprowadzić do powstania w Gdańsku specjalistycznego ośrodka gimnastycznego, a także podjąć współpracę z telewizją, jako komentator zawodów gimnastycznych.
Po oficjalnej części jeszcze długo bohaterowi wieczoru składano życzenia od znajomych i nie tylko a także zwykłych kibiców.