wtorek, 18 czerwca 2024 Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda
11-11-2009 17:06, dodał: Maciej Deling czytano: 1440 razy

III Mistrzostwa Gminy Linia w Tenisie Stołowym

W gościnnym Zespole Szkół w Strzepczu odbyły się III Mistrzostwa w Tenisie Stołowym na 2009 r. Na zaproszenie organizatora, którym był Gminny Dom Kultury w Lini odpowiedziało aż 90 zawodników i zawodniczek z 9 wsi sołeckich. W sobotę 7 listopada rywalizowały dzieci i młodzież gimnazjalna, natomiast w niedzielę uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli. Uroczystego otwarcia dokonał Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Czesław Hinz oraz organizator Jan Trofimowicz.
 W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

Kat. młodziczki ( rocznik 1997 i młodsze)
I miejsce zajęła  Agnieszka Choszcz z Lini, broniąc tytułu z przed roku , II miejsce – Weronika Kielińska  z Strzepcza, III miejsce – Weronika Darznik z Miłoszewa.

Kat. młodzicy ( rocznik 1997 i młodsi)
I miejsce  zajął  Błażej Skrzypkowski  z Strzepcza, II miejsce – Damian Skrzypkowski z Strzepcza, III miejsce – Marian Dzięcielski z Kętrzyna

Kat. kadetki ( rocznik 1994 – 1996)

I miejsce przypadło Sylwii Langa z Lewina, II miejsce - Magda Okrój z Lewina, III miejsce – Martyna Marcińska z Smażyna

Kat. kadeci ( rocznik 1994 – 1996)
I miejsce zajął podobnie jak w 2008 roku Piotr Stankowski z Strzepcza, II miejsce - Marcin Błaszkowski z Pobłocia,  III miejsce -  Maciej Kwidziński – Strzepcza

8 listopada młodzież ponadgimnazjalną i dorosłych przywitał i dokonał uroczystego otwarcia Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Linia Czesław Hinz wraz z Dyrektorem Gminnego Domu Kultury w Lini Janem Trofimowiczem.

Kat. juniorki ( rocznik 1993 – 1989 )
I miejsce - Alicja Hinz z Smażyna – ubiegłoroczna mistrzyni , II miejsce – Katarzyna Chyła z Strzepcza, III miejsce – Klaudia Baranowska – Lewinka
Kat. juniorzy ( rocznik 1989 – 1993 )
I miejsce zajął  Marek Kos z Miłoszewa – mistrz sprzed roku, II miejsce – Konrad Grzenkowitz z Strzepcza, III miejsce – Mateusz Darznik z  Miłoszewa
W gronie seniorów ( rocznik 1988 i starsi ) po raz kolejny wygrał wieloletni Mistrz Gminy Linia w Tenisie Stołowym Jacek Henig ze Smażyna wyprzedzając Adama Marcińskiego  z  Smażyna i Mariusz Dosz z  Smażyna
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło sołectwo Strzepcz, II miejsce wywalczyło sołectwo Smażyno, a III Linia, na kolejnych pozycjach znalazły się sołectwa: Pobłocie, Lewinko, Miłoszewo, Lewino, Kętrzyno, Niepoczołowice.
Wręczenia dyplomów, medali i pucharów dokonał Wójt Gminy Linia Łukasz Jabłoński wraz z Czesławem Hinz.  Organizatorów cieszy wysoka frekwencja, która rok rocznie wzrasta. Sędziami zawodów był Grzegorz Janneck i Jan Trofimowicz.

Żródło: Paulina Bigus