czwartek, 16 maja 2024 Imieniny obchodzą: Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon

Wiadomości - pozostałe

« 10 11 12 13 [ 14 ] 15 16 17 18 »

OOM: Pomorze w czołówce wszystkich klasyfikacji

11 maja 2010 11:43 - Adam Mauks/pfsg.pl

W zakończonej w niedzielę XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych - Mazowsze 2010 województwo pomorskie zajęło 5 miejsce w klasyfikacji województw.

OOM: Nadzieje w akrobatyce sportowej

11 maja 2010 11:36 - Adam Mauks/pfsg.pl

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży młode akrobatki ze Starogardu Gdańskiego jeszcze medalu nie zdobyły. Entuzjazmu im jednak nie brakuje i kto wie czy za rok, może dwa Pomorze nie będzie z nich dumne?.

OOM: Podsumowanie

10 maja 2010 15:19 - Michał Kaczmarek

Zakończyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, pokusić się można o krótkie podsumowanie startu pomorskich sportowców i przypomnieć tych najlepszych oraz końcowe punktacje wojewódzkie.

OOM: Złoty medal florecistów

8 maja 2010 14:14 - Adam Mauks/pfsg.pl

Znakomicie spisali się młodzi pomorscy floreciści na OOM - Mazowsze 2010. Ekipa trenera Konrada Pietrusiaka okazała się najlepsza w piątkowym turnieju drużynowym i zdobyła złoty medal, także drużynowych mistrzostw Polski do lat 17.

OOM: Floret mężczyzn

7 maja 2010 16:49 - Michał Kaczmarek

Złoty medal drużynowo wywalczyli floreciści Sietom I ZS AWFiS Gdańsk pokonując w finale ZS I AWF Poznań 45 do 19. Gdański zespół wystąpił w składzie: Mateusz Knitter, Ksawery Nowosielski, Ignacy Żabicki.

OOM: Złoto, srebro i brąz florecistek

7 maja 2010 10:26 - Adam Mauks/pfsg.pl

Bardzo dobrze spisały się młode pomorskie florecistki na OOM Mazowsze 2010. W środę w turnieju indywidualnym zwyciężyła Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), który zdobyła także tytuł mistrzyni Polski do lat 17.

OOM: Srebro Nowosielskiego

7 maja 2010 10:21 - Adam Mauks/pfsg.pl

Młody florecista Sietom AZS AWFiS Gdańsk Ksawery Nowosielski wróci do domu ze srebrnym medalem OOM - Mazowsze 2010 i mistrzostw Polski do lat 17.

Książka na jubileusz

6 maja 2010 15:54 - Michał Kaczmarek

W Radiu Gdańsk odbyła się konferencja prasowa z okazji wydania najnowszej książki Jerzego Geberta "Alfabet Jerzego Geberta". Jest to uwieńczenie prezentowanych na antenie Radia Gdańsk felietonów od września 2008 do maja 2009 r.

Finał Mistrzostw Gminy Trąbki Wielkie w warcabach 100 polowych

5 maja 2010 11:40 - Wiesław Kempa

W Gminnym Ośrodku Kultury w Trąbkach Wielkich 2 maja po raz trzeci i ostatni w tym roku spotkali się sympatycy i miłośnicy warcabów 100 polowych. Tegoroczne mistrzostwa zostały rozegrane w systemie trzech turniejów klasyfikacyjnych.

OOM: Kręglarstwo - siódemka Pomorzan w finale

1 maja 2010 19:36 - Adam Mauks/pfsg.pl

To był dobry dzień dla pomorskiego kręglarstwa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych - Mazowsze 2010. Najpierw brązowy medal w parach wywalczyły Maja Olszewska i Aleksandra Antoszewska z TKKF Dębinki (podopieczne trenera Edwarda Lazarskiego).

II turniej Mistrzostw Gminy Trąbki Wielkie w warcabach

27 kwietnia 2010 16:39 - Wiesław Kempa

Gospodarzem drugiego turnieju XVII Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Gminy Trąbki Wielkie w warcabach 100 polowych, który został rozegrany 24 kwietnia była Irena Kuchnowska - Sołtys i Rada Sołecka w Mierzeszynie.

Wyniki VII Turnieju Szachowego Szkół Ponadgimnazjalnych

19 kwietnia 2010 17:18 - Andrzej Byczkowski

9 kwietnia 2010 odbył się VII Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego w ZSP nr 2 w Wejherowie.

Stachyra powalczy o awans

19 kwietnia 2010 10:40 -

We wtorek do Gdańska zawita czołówka polskich żużlowców aby walczyć o awans do finałowego turnieju o Złoty Kask. Początek zawodów o godzinie 17:30.

Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o "Złotą Wieżę"

Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o
14 kwietnia 2010 17:42 - Wiesław Kempa

Drużyna szachistów LKS Orzeł z Trąbek Wielkich zajęła II miejsce w finale wojewódzkim 52 Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o "Złotą Wieżę".

Tragedia w Smoleńsku. Odwoływane rozgrywki.

10 kwietnia 2010 13:09 -

W związku z tragedią w Smoleńsku odwołane są niemal wszystkie rozgrywki ligowe na terenie województwa pomorskiego.W dniach 10 i 11 kwietnia oficjalnie zawieszone są już rozgrywki piłki ręcznej, koszykówki oraz piłki nożnej.

Wiosenne przygotowania do sezonu piłkarskiego w Helu

6 kwietnia 2010 13:57 - Piotr Radtke

W Helu ruszyły wiosenne przygotowania do sezonu piłkarskiego.

U Marszałka o sporcie

1 kwietnia 2010 12:13 - Michał Kaczmarek

Od 22 lutego nastąpiły zmiany w Zarządzie Województwa Pomorskiego, co wiąże się z nowym podziałem kompetencji.

Pierwsze Kozły za płoty

29 marca 2010 11:47 - pomorze-seahawks.pzfa.pl

W niedzielnym meczu pierwszej kolejki piątego sezonu rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Pomorze Seahawks pokonali w Gdańsku Kozły Poznań 19:0.

Nowy Jastrząb w szeregach Pomorza Seahawks

26 marca 2010 16:31 - pomorze-seahawks.pzfa.pl

W czwartek o 12:30 czasu polskiego, na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku wylądował nowy zawodnik klubu Pomorze Seahawks - Cornelius Lambert.

Seahawks kontra Kozły

26 marca 2010 16:15 - pomorze-seahawks.pzfa.pl

W niedzielę 28 marca o godzinie 13:00 na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej przy ulicy Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku, sezon futbolowy rozpocznie drużyna Pomorze Seahawks. Formę gospodarzy sprawdzą Kozły Poznań, dla których również będzie to pierwsze spotkanie w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.