sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
04-05-2011 11:07, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1303 razy

Pierwsze medale dla pomorza w XVII OOM Podlaskie 2011

W finałach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2011 w sportach halowych w 16 dyscyplinach sportu rywalizuje reprezentacja juniorek i juniorów młodszych z pomorza. Mistrzostwa w miastach województwa podlaskiego potrwają do 8 maja. Zawodnicy z województwa pomorskiego zdobyli swoje pierwsze medale.

Brydż Sportowy
Dziewczęta i chłopcy z Władysławowskiego BUDMORu wywalczyli srebrne medale w maxach chłopców i dziewcząt oraz w impach dziewcząt. Pomorskie zajęło w tej konkurencji 5 miejsce.

Gimnastyka Sportowa
 Klub MKS z Gdańska swój występ może uznać za udany po zdobyciu 2 miejsca w klasyfikacji klubowej. Ponadto, jego zawodnicy zdobyli szereg medali na przyrządach II i III klasy. W tej konkurencji województwo pomorskie zajęło 3 miejsce po małopolskim i śląskim.

Kręglarstwo
 Kluby TKKF Dębinki Gdańsk i KS Zatoka Puck reprezentowały województwo pomorskie w kręglarstwie, w którym ostatecznie zajęło 3 miejsce. Zawodnicy z tych klubów zdobyli brązowe medale w kategorii par i tandemów mieszanych.

Podnoszenie ciężarów
Złoty i srebrny medal to dorobek reprezentantów pomorza w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy z WKS Flota Gdynia, Atleta Gdańsk, i GKS Kościerzyna ostatecznie wywalczyli dla pomorskiego 9 miejsce w klasyfikacji województw.

Pływanie synchroniczne
Pięć dziewcząt z MKS Gdańsk wypływało 3 miejsce w klasyfikacji województw nie zdobywając tym razem żadnych miejsc na podium.

Trwa rywalizacja w pozostałych dyscyplinach.

Żródło: Michał Kaczmarek