niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
14-04-2011 20:32, dodał: Maciej Deling czytano: 1813 razy

Ciężka Praca przyniosła efekty. Bryza najlepsza

Zmienne szczęście dla Pomorza w finale strefy młodziczek 97. Dnia 02-03.04 2011 w Działdowie odbył się turniej kwalifikujący zespoły do finału strefy. Udział wzięły zespoły zajmujące na zakończenie rozgrywek drugie i czwarte miejsce z woj. pomorskiego oraz 1 i 3 miejsce z Warmii i Mazur.
Do Działdowa pojechały zespoły UKS Bryza Kolbudy oraz SKS Starogard Gdański. Pierwszy mecz pomiędzy gospodarzami mogliśmy obejrzeć już w sobotę o godz. 10 pomiędzy UKS Dwójka Działdowo a KKS Olsztyn, mecz po zaciętej walce zakończył się wysokim prowadzeniem Działdowa. Kolejny mecz to zmagania dwóch pomorskich drużyn, podopieczne Mariusza Włodarskiego drużyna z Kolbud pokonała dość wysoko SKS Starogard Gdański 92-49.
Następnie zmierzyły się SKS Starogard z UKS Działdowo - ta konfrontacja zakończyła się 4 punktowym zwycięstwem gospodarzy. Po pierwszej połowie było 24 pkt dla Działdowa, niestety zabrakło czasu na odrobienie strat dla SKSu.
W ostatnim meczu tego dnia UKS Bryza Kolbudy wysoko pokonały KKS Olsztyn 88-38.

Następnego dnia w walce o 3 miejsce SKS pokonał KKS Olsztyn, a w finale zmierzyli się Bryzowskie Dziewczynki z Działdowskimi.
Walka była zacieta, obrona mocna, lecz coraz lepiej grająca drużyna Bryzy powoli oddalała się od przeciwniczek. Ostatecznie mecz zakończył się 84-62 dla Kolbud.

W drużynie z Kolbud punktowały w kolejnych meczach: Franka (14,16,13), Latopolska (6,12,6) Iwanowska (19,20,8), Chwiećko (10,6,8) Firko (4,0,2) Plener (9,8,6) Leniec(0,6,6),Jaroszewska (5,12,10) Krajewska (4,0,2) Szarmach (0,0,4) Śmietańska (13,9,12,) Fajkowska (6,0,2).

Zawodniczką turnieju została Julia Chwiećko.

Tydzień później na finałach strefy także w Działdowie pokazały się drużyny Trops Kartuzy, UKS Bryza Kolbudy, GTK Gdynia  oraz Działdowo mistrz Warmii i Mazur.
W pierwszym meczu zagrali gospodarze z Trops Kartuzy po zaciętej walce dopiero w czwartej kwarcie udało się odskoczyć na bezpieczna 20 pkt przewagę Tropsom i tym samym wygrały to spotkanie. W meczu drugim Bryza wysoko pokonała GTK Gdynia 62-41.
Od początku meczu Kolbudzianki narzuciły swój styl gry i powoli oddalały się od przeciwniczek, dobra obrona była atutem Bryzy w tym meczu. Mecz  o 3 miejsce GTK pokonało UKS Działdowo i tym samym zajęły 3 miejsce.

W meczu na szczycie o pierwsze miejsce w finale strefy znalazły się Trops Kartuzy oraz Bryza Kolbudy (38-49). W tym meczu od samego początku było nerwowo, dobra obrona z obydwu stron, szybkie akcje podkoszowe, kontry i bloki to wszytsko można było zobaczyć w tym spotkaniu. Pierwsza kwarta zakończyła się 13-6 dla Kartuz, od drugiej kwarty dziewczynki z Kolbud pozbierały się i zaczęły grać zespołowo, zaczęła się gra układać a strata punktowa powoli malała. Do przerwy 25-20 dla Tropsa. Rywalizacja 3 kwarty to jedne wielkie nerwy 6-7, mecz rozstrzygnął się w IV kwarcie wygranej wysoko przez Kolbudy 22-7. Dziewczynki z Bryzy wytrzymały napięcie gry, nerwy zamieniły na pkt i powoli odrobiły straty. W końcówce bezpiecznie odskakując na 11 pkt.
W tym meczu zagrała cała drużyna Bryzy, wszystkie zawodniczki  wniosły do gry swoje umiejętności , radość na twarzach Bryzowskich zawodniczek bezcenna. W meczach  punktowały Franka (12,8), Latopolska (4,16), Firko (2,0), Leniec (2,0) Jaroszewska (2,4) Szankowska (2,0) Krajewska (4,2) Plener (8,5) Iwanowska (14,5) Chwiećko (2,7) Śmietańska (8,2) Fajkowska (2,0).
Nadmienić trzeba ,iż było to pierwsze zwycięstwo Bryzy nad Tropsem w tej klasie rozgrywkowej.

Żródło: Mariusz Włodarski