środa, 15 maja 2024 Imieniny obchodzą: Strzeżysław, Robert, Berta, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor
06-04-2011 13:21, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1184 razy

VII Puchar Ziemi Puckiej w Kulturystyce Żelistrzewo 2011

Jak corocznie rozegrano w Żelistrzewie VII Puchar Ziemi Puckiej w kulturystyce. Tradycyjnie przy pełnej sali kibiców do rywalizacji w zawodach stanęła rekordowa liczba 46 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Program zawodów obejmował kategorie: wszechwag fitness sylwetkowe kobiet, wszechwag debiutantów, wszechwag juniorów, 75 kg seniorów, 90 kg seniorów, ponad 90 kg seniorów i wszechwag weteranów oraz open mężczyzn.

W zawodach udział wzięło wielu młodych zawodników, którzy wystąpili w kategorii debiutantów i juniorów, stanowiąc prawie połowę wszystkich startujących. Jednak najliczniej obsadzoną kategorią była najcięższa grupa seniorów - plus 90 kg. Mistrzem kategorii open mężczyzn i najlepszym zawodnikiem zawodów został Tomasz Pepłowski reprezentujący klub Heros Ustka.

Zawody jak corocznie rozpoczęły się od rywalizacji w kategorii wszechwag fitness sylwetkowe kobiet. Do rywalizacji stanęło siedem dziewcząt, wszystkie reprezentowały Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła Kaja Czabrowska, druga była Joanna Ignaciuk, a trzecia Katarzyna Fischer.

Kolejna grupa zawodników to kategoria debiutantów, gdzie rywalizowało, aż dziewięciu zawodników. W tej grupie dominował Adam Młynarczyk z Gdyni. Następnie do walki o nagrody stanęła także dziewiątka juniorów. W tej kategorii najlepszym okazał się Kamel Mokdad reprezentujący TKKF Azory Kraków. Druga część zawodów rozpoczęła się od rywalizacji w kategorii open weteranów, gdzie do rywalizacji stanęli stali bywalcy Pucharu Ziemi Puckiej, Jan Olejko, Stanisław Sobczyk i Marek Zapotoczny. Z tej wspaniałej trójki zwycięsko wyszedł ubiegłoroczny najlepszy zawodnik Pucharu Ziemi Puckiej, Marek Zapotoczny z klubu Efekt Toruń. Do rywalizacji w kategorii seniorów do 75 kg stanęło czterech zawodników, z której zwycięsko wyszedł Artur Szudrowicz broniący barw klubu Violetta Bydgoszcz.

W trzeciej części zawodów do rywalizacji przystąpiła dziesiątka zawodników kategorii 90 kg. W tej grupie zwyciężył Rafał Filipczuk reprezentujący klub Efekt Toruń. W ostatniej najcięższej kategorii seniorów +90 kg wystąpiło siedmiu zawodników. W tej kategorii zwycięzcą okazał się późniejszy zwycięzca kategorii open mężczyzn Tomasz Pepłowski reprezentujący klub Heros Ustka.

Organizatorem imprezy był jak zawsze Oddział Leśniewo Stowarzyszenia "Ziemia Pucka" prowadzony przez Piotra Potrykusa, przy współpracy z Urzędem Gminy w Pucku, Urzędem Miasta w Pucku, Starostwem Powiatowym w Pucku, Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Puck, Polskim Związkiem Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego, Pomorskim Związkiem Kulturystyki i Fitness.

Szczegółowe wyniki i klasyfikację można znaleźć w załączniku.

Żródło: Piotr Potrykus