czwartek, 16 maja 2024 Imieniny obchodzą: Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon
10-03-2011 12:44, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1592 razy

Gdyńskie "pszczółki" mistrzyniami Polski cheerleaderek

Cheerleaderki z zespołu ESKA z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni zwyciężyły w Mistrzostwach Polski Cheerleaders rozegranych na początku marca w Chorzowie..

W mistrzostwach uczestniczyły 42 drużyny z 22 miast, w sumie ponad 400 zawodniczek. Gdynianki startowały w kategorii juniorek młodszych w dywizji pom dance. Zespół został okrzyknięty "pszczółkami znad morza" ze względu na zaprezentowaną choreografię "Pszczółka Maja", która podbiła serca publiczności i sędziów. Drużyna ESKA trenuje już drugi rok pod kierunkiem Julii Barańskiej i Kamili Hamerskiej.

To nie jedyny gdyński akcent w zawodach. Drugie miejsce w kategorii juniorek, również w dywizji pom dance, zajął zespół Fantazja z Gimnazjum nr 3. Jego trenerem jest Małgorzata Frącek.

Żródło: UM Gdynia