poniedziałek, 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina
11-10-2010 10:23, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1515 razy

Szczypiorniak Olsztyn - SHC Wybrzeże Gdańsk 21:36

W meczu 2 kolejki II ligi mężczyzn SHC Wybrzeże Gdańsk pokonał w Olsztynie miejscowy Szczypiorniak. Zespół z Gdańska jak najbardziej zasłużenie wywalczył 2 punkty.

W pierwszej połowie spotkanie było niezwykle wyrównane, ale to goście nieznacznie wypracowali przewagę. Po 30 minutach było 14:13 dla Wybrzeża Gdańsk.

W drugiej połowie zawodnicy Wybrzeża Gdańsk poprawili grę w defensywie i zaczęli zyskiwać przewagę. Świetne zawody rozgrywał Krzysztof Jasowicz, który z dziesięcioma bramkami był najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości. Ostatecznie Zespół Marka Mońki wygrał swój pierwszy mecz na wyjeździe 36-21 i utrzymuje pozycję lidera w tabeli II ligi piłki ręcznej mężczyzn.

Powiedzieli po meczu:
Krzysztof Jasowicz (10 bramek) - Jesteśmy zadowoleni z wygranej, chociaż nie jesteśmy zadowoleni z naszej postawy, ponieważ w pierwszej połowie zagraliśmy słabo w obronie i ataku. W drugiej połowie poprawiliśmy swoją grę. Ten tydzień ciężko trenowaliśmy, mieliśmy treningi wytrzymałościowe i szybkościowe i mało kontaktu z piłką, ale uważam, że jesteśmy zgranym zespołem.

Marek Mońko (trener SHC) - Cieszą 2 punkty. Pierwszą połowę zagraliśmy słabiej w obronie, dlatego zespół z Olsztyna początek meczu prowadził. W drugiej połowie poprawiliśmy swoją grę w ataku i obronie i to dało rezultaty.

Szczypiorniak Olsztyn - SHC Wybrzeże Gdańsk 21:36 (13:14)

Szczypiorniak Olsztyn: Zaleta, Dudek, Koledziński - Paweł Deptuła 3, Piotr Deptuła 1, Ejchler 2, Malinowski 1 , Zaborowski 1, Koledziński 2, Dzikowski 4, Sypniewski 4, Dzido 3.

SHC Wybrzeże Gdańsk: Głębocki, Kasperek 2 - Jasowicz 10, Ciszewski 8, Derdzikowski 4, Sieg 1, Sulej 4, Młynarek 6, Konop 1 oraz Szupiluk, Wiśniewski, Steege, Ludian. Trener: Marek Mońko.

Żródło: Mikołaj Polak