niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
15-06-2010 10:25, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1881 razy

Piotr Borucki podwójnym Mistrzem Polski w All Style Karate

5 i 6 czerwca w Wąsewie odbyły się XXVI Otwarte Mistrzostwa Polski w All Style Karate Semi-Contact organizowane przez Polski Związek Sportów Budo. Na Mistrzostwach startowały kluby kick-boxingu, karate, tea-kwon-do, kung fu, jet kwon do, ju jitsu i inne.

8 osobowa reprezentacja Klub Kick-Boxingu MAXIMUS zdobyła 11 medali: 7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Drużynowo MAXIMUS zajął 2 miejsce. Uległ klubowi z Pułtuska który miał aż 27 zawodników w kategoriach w których MAXIMUS nie miał reprezentantów. Trzecie miejsce zajął klub z Susza.

Wśród reprezentantów MAXIMUSA znalazł się helanin Piotr Borucki który wywalczył dwa I miejsca i tytuły Mistrza Polski w dwóch kategoriach - 90kg i +90kg w kat. seniorów. W kategorii -90 kg w półfinale 7-5 pokonał Kamila Chłopika z Mińska Mazowieckiego, a w finale 9-3 pokonał Łukasza Milewskiego z Wega Mińsk Mazowiecki. W kat. +90kg w półfinale pokonał Cezarego Rzepickiego (kontuzja z Pułtuska), a finale przed regulaminowym czasem 10-4 pokonał Karola Chodowca z Suskiej Szkoły Walki.

Żródło: Piotr Kohnke