sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
07-06-2010 12:41, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1325 razy

Udany występ "Fight Zone" w Mistrzostwach Polski w karate

W dniach 5 i 6 czerwca w Wąsewie (mazowieckie) odbyły się Mistrzostwa Polski w all style karate semi contact. KTS-K "Fight Zone" Wejherowo, wystawił 11-osobową reprezentację, która zdobyła 11 medali Mistrzostw Polski. Trener Rafał Karcz wystawił najsilniejszą drużynę dziecięcą oraz dwoje debiutantów w grupie seniorów.

Oto wyniki:
Sekcja dziecięca na co dzień trenująca w GOSRiT Luzino:
Zuzanna Kalbarczyk - lat 8, złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w kat. do 30 kg
Filip Stark - lat 10, złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kat. do 30 kg chłopców
Weronika Kalbarczyk - lat 10, srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w kat. do 35 kg
Seweryn Kobiela - lat 11, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w kat. do 40 kg chłopców

Sekcja dziecięca na co dzień trenująca w Wejherowie:
Kornelia Szymańska - lat 12, złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w kat. do 35 kg
Konrad Kaczmarkiewicz - lat 11, złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kat. +50 kg chłopców
Aleksander Kohnke - lat 11, srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w kat. do 35 kg chłopców - debiutował podczas zawodów, zawodnik z najmłodszym stażem treningowym.
Radosław Sałata - lat 10, brązowy medal Mistrzostw Polski w kat. do 35 kg chłopców

W kategorii junior młodszy (13-15 lat) tytuł Mistrza Polski wywalczył po raz kolejny już Cezary Maciejewski, a brązowe krążki MP dorzucili debiutanci Rafał Freitag w kat. do 80 kg oraz Jędrzej Dolata w kat powyżej 90 kg seniorów.

Podsumowując wejherowski KTS-K "Fight Zone" zdobył podczas Mistrzostw Polski w all style karate 11 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe. Wszyscy zawodnicy wyselekcjonowani przez trenerów Mateusza Zielińskiego i Rafała Karcza z Mistrzostw Polski powrócili z medalami. Dodatkowo Klub zajął także 4 miejsce podczas Festiwalu Pokazów sztuk walki, który odbył się przed turniejem.

W tym samym czasie, podczas Akademickiego Pucharu Polski w kickboxingu, najlepszy zawodnik w kategorii seniorów Klubu "Fight Zone" - Maciej Depta wywalczył we Wrocławiu Akademicki Puchar Polski w kickboxingu semi contact. W finale kat. do 84 kg pewnie na punkty pokonał Bohuszewicza Tomasza z AZS Politechnika Wrocławska. Maciej reprezentował AZS Politechnikę Gdańską oraz KTS-K "Fight Zone".

Żródło: Rafał Karcz