poniedziałek, 20 maja 2024 Imieniny obchodzą: Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
25-08-2009 09:52, dodał: Maciej Deling czytano: 857 razy

Kolejne sukcesy puckich lekkoatletów

Na przeprowadzonych w Opolu w dniach 21-22 sierpnia br. Ogólnopolskich Igrzyskach Zrzeszenia LZS bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej. Zawodnicy ci – 4 osoby – wchodzili w skład reprezentacji województwa Pomorskiego.
Bardzo dobrze zaprezentował się Rafał  Kownatke, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie: w pchnięciu kulą nowym rekordem życiowym 18,53 oraz rzut dyskiem wynikiem najlepszym w tym roku 52,48.
Wicemistrzem Igrzysk został Darga Marcin w rzucie dyskiem ustanawiając nowy rekord życiowy wynikiem 48.69. Dodatkowo zawodnik ten zajął V miejsce w pchnięciu  kulą wynikiem 14.54.
Dawid Bullman w biegu na 5000 m ustanowił dobry rekord życiowy wynikiem 15:45,29 a w biegu na 1500 m został zwycięzcą swojej serii wynikiem 4:09,87.
Andrzej Labudda w biegu na 800 m uzyskał swój najlepszy tegoroczny wynik 1:59.90 a w biegu na 1500 m uzyskał czas 4:06,98. Wyniki tych 4 zawodników spowodowały, że Klub LKS Ziemi Puckiej w klasyfikacji zespołowej zajął VIII miejsce na 60 sklasyfikowanych zespołów.
Aktualnie lekkoatleci przygotowują się do zawodów II ligi które na początku września odbędą się w Toruniu. Jest to grupa finałowa II ligi walcząca o awans do I ligi. (Zawodami w czerwcu w Łodzi LKS Ziemi Puckiej wywalczył awans do grupy finałowej).
Nadmieniamy, że zespół składa się z 30 zawodników i każdy z nich musi reprezentować dobry poziom sportowy. W przygotowaniach do startów na przeszkodzie nie stanął nawet od maja brak stadionu w Pucku ze względu na jego remont. Lekkoatleci korzystali z obiektów sportowych w Żelistrzewie, Połczynie oraz terenów przylegających do stadionu w Pucku.
To tak jakby na przekór trudnościom uzyskiwane są dobre wyniki sportowe.

Żródło: Waldemar Płomień

• 3
Zeofffia[niezalogowany-83.238.47.3] 2009-08-26 15:29:34
A czemu na tak dużą imprezę pojechały tylko 4 osoby, więcej nie ma zawodników w tym klubie.??
realista[niezalogowany-94.254.188.66] 2009-08-26 15:29:36
Jeżeli wygranie serii i wyniki powyżej 4 min. na 1500 m oraz wynik ledwo poniżej 2 min. na 800 m jest sukcesem. To nie świadczy to dobrze o sytuacji Klubu.
anty realista[niezalogowany-81.219.80.182] 2009-08-26 22:01:48
jeżeli piszesz ze to slabe wyniki to zacznij trenowac biegi i popraw te wyniki!!!a jechaly tylko 4 osoby poniewaz w klubie teraz jest glownie mlodziez szkolna a na tych igrzyskach mogli startowac z rocznika 90 i starsi!!!
do realista[niezalogowany-83.25.231.95] 2009-09-01 21:32:50
Realista rzeczywiście jest kompletnie zielony :o) oczywistym jest że na imprezach rangi mistrzowskich biega się nie \"na czas\" ale \"na miejsca\". Znając obydwu i ich życiówki mozna się domysleć że biegi były wolne i podział medali odbył sie na ostanim odcinku trasy. Realsto sprwadź może najpierw życiówki zawodników, dowiedz się więcej o specyfice poszczególnych mitingów a potem zacznij rzucać \"mądre opinie\". Pozdrawiam!
salvador[niezalogowany-83.238.44.163] 2009-09-18 20:11:51
Wynik 4 min i 2 to poprostu efekt slabej seri w której begli praktycznie cały bieg , biegli samemu bez jakiej kolwiek rywalizacji...