sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
11-06-2009 09:43, dodał: Maciej Deling czytano: 1380 razy

Rodzinne deble i miksty w Redzie

Dwa dni na czterech kortach Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Redzie zmagali się tenisiści w w eliminacjach XIII Amatorskich Mistrzostw Polski w rodzinnnych deblach i mikstach - Family Cup 2009, będącymi jednocześnie mistrzostwami regionu Północnej Polski. .

Finał odbędzie się w d 28-30.siepnia.br. w Szczecinie Była to już jedenasta edycja rozgrywana na redzkich kortach. Do rywalizacji stanęło 12 par w deblach męskich, 4 w kobiece i 11 w mikstach.
Najbardziej zaciętym, ale jednocześnie granym fair play pojedynkiem był finał męskich debli, trwający 1 godz 58 min, pomiedzy Markiem (ojciec) i Sebastianem (syn) Trojan z Wejherowa a Czesławem (ojciec) i Wojciech (syn) Pertkiewicz z Gdyni, przyniósł zwycięstwo dopiero w tie-breaku tym pierwszym, wygrali 10:8.
Na podium stanęła jeszcze para Włodzimierz (ojciec) i Michał (syn) Wilamowscy w Rumi. W deblach kobiet tytuł mistrzyń z ubiegłego roku obroniły Anna Kamińska (mama) i Julia Zawitowska (córka), pokonując w finale jak w roku ubiegłym debel Teresa (mama) i Małgorzata (córka) Krzyżanowskie, obie pary z Gdyni, trzecie miejsce siostry Laura i Luiza Conradi z Redy. W mikstach pierwsze miejsce po raz kolejny wywalczyła para Wojciech Kondel (ojciec) i Martyna Konkol(córka) z Gdyni, dwa drugie miejsca przypadły Grażynie i Tomaszowi Bielas (mama i syn) z Gdańska oraz Jerzemu i Laurze Conradi (ojciec i córka) z Redy.